BIJLAGEN.

Herstelling en onderhoud.

De verschillende in en buiten dienst zijnde schepen en vaartuigen met hunne werktuigelijke inrichtingen en inventarisgoederen zullen bij de werven waar zij dienst doen of opgelegd zijn, de noodige herstelling oudergaan en worden onderhouden.

Daarbij ligt het in het voornemen, voor zooveel noodig en mogelijk, der particuliere nijverheid zoodanige werkzaamheden en leveringen op te dragen', welke aan haar met goed gevolgkunnen worden toevertrouwd, terwijl reeds opgedragen werken zullen beëindigd worden.

De werkzaamheden, welke bij de Rijkswerven zullen worden uitgevoerd, bestaan in:

Aan 's Rijks werf te Amsterdam:

Voortzetting van den in 1912 aangevangen bouw van een stoomloodsvaartuig No. 11, aanvang van den bouw van stoomloodsvaartuig No. 12.

Voortzetting van de herstellingen aan Hr. Ms. pantserschip Koningin Regentes", gereedmaken voor de indienststelling. Het verrichten van herstellingen, aan Hr. Ms. Schoeners tot bescherming der visscherij „Zeehond" en „Dolfijn" en het voorzien dezer vaartuigen van nieuwe ketels en het gereedmaken tot indienststelling;

de gewone onderhoudsvoorzieningen aan schepen en vaartuigen, het aanbrengen van de toestellen voor draadlooze telegraphie aan de daarvoor in aanmerking komende schepen, zoomede de verstrekking van behoeften aan de schepen buitenslands.

Aan 's Rijks werf te Willemsoord:

De gewone onderhoudsvoorzieningen aan schepen en vaartuigen en het weder in conservatie brengen; de gereedmaking van de schepen, die voor tochten buitengaats in aanmerking komen, zoomede de voorzieningen aan die schepen na binnenkomst.

Het pantserdekschip „Gelderland" is bestemd voor instructiereizen met de adelborsten en jeugdige schepelingen. Aan het pantserdekschip „Noordbrabant" met sterk verminderde bemanning in dienst opgelegd, zullen de herstellingen worden voortgezet. Aan boord van een der onderzeebooten zal een Dieselmotor worden geplaatst.

Aan 's Rijks werf te Hellevoetsluis:

De gewone onderhoudsvoorzieningen aan schepen en vaartuigen en het weder in conservatie brengen van die, welke in dienst zijn geweest.