CAECILIA EN HET MUZIEKCOLLEGE

Deze Vereeniging beoogt onder meer, het instellen van Muziekexamens, en op 22 Dec. 1923 heeft het eerste examen reeds plaats gehad, te Malang. Een uitvoerig rapport werd aan ondergeteekende toegezonden, met verzoek een oordeel daarover uit te spreken en eventueel wijzigingen voor te stellen. Men zou gaarne onze Examens als voorbeeld willen nemen, en op die wijze voeling met ons nastreven. Aan dit verzoek is van onze zijde gaarne voldaan.

Wat U verder op dit oogenblik stellig zal interesseeren, is de viering van het vijftigjarig bestaan der N. T. V. Wij staan aan den vooravond van dit gedenkwaardige feit en in den boezem van het Bestuur zijn reeds allerlei plannen overwogen. Ik mag daarop thans niet vooruitloopen en wil dus slechts verwijzen naar het betreffende punt onzer Agenda. Uw oordeel zal hebben te beslissen, of het Bestuur een juisten en waardigen vorm voor de viering heeft ontworpen.

En ten slotte zal op deze bijeenkomst veel worden gesproken over onze Examenprogramma's. Van de gelegenheid, wijzigingen voor te stellen, is van verschillende zijden gebruik gemaakt, zooals U in ons Orgaan heeft kunnen lezen. Mogen de discussiën inderdaad verbetering aanbrengen !

Onze campagne van dit jaar belooft

zeer druk te worden: er zijn 118 candidaten ingeschreven, het hoogste tot nu toe bereikte cijfer. Een pessimist zou wel zeggen: waar moeten alle leerlingen vandaan komen voor die 118 toekomstige onderwijzers! Maar laten wij U geruststellen met de verzekering dat wij voort zullen gaan met de kwaliteit hooger te stellen dan de kwantiteit. Dit blijft het streven van ons Bestuur en dus ook van Uwen dienstw. dn.

K. A. TEXTOR.

Bericht aan de Leden.

Het nieuwe adres van den heer S. van Milligen is thans: Amsterdam, Bronckhorststraat 171.

De le Secretaris zal afwezig zijn tot 10 September. Eventueele correspondentie gelieve men uit te stellen tot na dien datum.

■ii j liitfi hihi u i irn [■irriiiiiitfirfiihiTrfinriJiiiiJjiiHiiiiu^iiiiiiiiJHiiiniiiiriiiiiiJiiiMiiiiiiiririiiiiiiiiiiJiin iiini nu ji ■ (imiii

INHOUD.

Lidus Klein Dr. J. C. Hol

Muziekbespreking v. W.

Muziekbespreking . . . Wouter Hutschenruyter

Gending Djawi J. H. Garms Jr.

Ingezonden.

Necrologie: Busoni f; Eugen Hildach j-.

Belangrijke Data Jos. de Klerk

Nederl. Toonk. Vereen. Officieel Orgaan.