SPORT IN BEELD.

De grappige hoek van Cocheret . . .

II. Pim Muiier.

Muiier is 'n bescheiden man. Hij leeft stil en ingetogen — om niet te zeggen: teruggetrokken. Hij schrijft brieven en nummert die zorgvuldig. Hij hengelt. En wanneer onze Oranje-boys in 't veld komen, ziet men den eere-voorzitter van den N.V.B. in 'n eere-loge. Dat is alles!

Muiier is bescheiden. En daarom houdt hij er eigenlijk niet van, dat de een of andere onbescheiden journalist hem lokt uit z'n «retirade" (anders bedoeld), en hem weer midden in het volle leven plaatst.

Maar Muiier heeft zóóveel voor onze sPort, voor all-round-sport gedaan, dat het zonde en jammer is, dat de jongeren niet weten, wie Pim Muiier is geweest. En daarom als de gelegenheid zich voordoet — zijn wij maar onbescheiden, en het doet ons genoegen, dat Cocheret deze week onze indiscretie deelt.

Hoe oud Muiier is ? Het doet er niet toe. Want hij is niet oud. Hij liep hard en voetbalde, hij speelde Hockey en Bandy, en hij krast z'n smalle ijzers nóg over het ijs.

Juist — in die vorst-dagen hebben wij aan Muiier gedacht, Muiier in caricatuur. Want hij is altoos 'n beste compagnon van Thialf -geweest, en wanneer je vroeger aan Schaatsensport dacht, dan dacht je ook aan Muiier.

Hij is niet alleen de eerste voorzitter van de Int. Eislauf Vereinigung geweest, maar hij voerde ook Bandy in, evenals dus Voetbal. Hij schreef over Jaap Eden en over wintersport, en hij was eveneens de geestelijke vader van den Frieschen Elfsteden-tocht. Wat heeft Pim Muiier eigenlijk niet voor de sport, en vooral voor het verkwikkend amusement in den winter, gedaan ?

Nu de jaartjes stijgen, rijdt hij de 1500 M. °P Noren niet meer. Maar op de Haagsche Ijsbaan kan men den oervader van een deel °nzer sport toch nog steeds op bezadigde wijze in actie zien.

Muiier was journalist, was auteur. Een zijner aardigste werkjes — en het meest Hol'andsche — is zijn boekje „Wintersport". Ik heb er, toen de donzen sneeuw over de aarde 'ag uitgespreid, toen de schoorsteen bromde, en de bloemen desondanks op de ruiten werden getooverd, nog in zitten bladeren. Als )e dat leest, al die verhalen over tochten, wed-

Van Kempen

Businessman!

In ons blad zijn de rare fietsen van Gervais, die op de Parijsche Winterbaan te zien waren, gepubliceerd. Ook de film loerde er op, en ze „draaiden" in de bioscopen der licht-stad. De film-operateur wilde echter slechts bekende renners op de gedrochtelijke stalen rossen kieken. Allen voldeden aan zijn verzoek, en reden eenige rondjes. Ook tot Van Kempen Werd het verzoek gericht. Doch de Hollander antwoordde alleen: wat betaalt men er voor? L'Auto schildert onzen Piet van Kempen als den besten zakenman onder de wielrenners !

strijden, sporten, die verhalen van Muiier, dan voel je je (en dat is het eigenaardige) meer Hollander dan ooit. En Hollander in den besten zin des woords ! Die van de schaatsen ! Dit is wel de hoogste kwaliteit van Mulier's sportief-literair werk.

Cocheret teekende Muiier voor dit numcct.

Als schaatsenrijder! Hij had Pim net zoo goed op papier kunnen lijnen als voetballer of als athleet. Maar Muiier past bij den winter, bij den Hollandschen winter. Omdat hij Hollander is in den besten zin des woords! En omdat hij, door deze mentaliteit, zoo waarachtig begrijpt de sport, welke voor ons, Hollanders, de meest „toffe" is!

Laat deze charge een kleine hulde zijn aan den man, die zooveel — ook op het gebied van de winter-sporten — voor ons mooi en dierbaar Nederland heeft gedaan!