SPORT IN BEELD.

r8

Al is het winter, men. . . . rijdt toch nog wel paard! Onze Hollandsche dames hebben wellicht een goed voorbeeld noodig. Welaan, wij verwijzen naar bovenstaande cowboydress, die de beroemde Engelsche operettester Edith Day draagt.

Hoe moeten Sportsmen en Sportswomen zich kleeden!

Het woord is van den Engelschen schrijver Dr. Johnson (1709—84): „Geen geld is beter besteed dan hetgene, dat men uitgeeft voor huiselijke voldoening; een man is verheugd, dat zijn vrouw even goed gekleed gaat als andere menschen, en de vrouw zelve is tevreden, dat zij aldus gekleed gaat." Heeft de Britsche criticus John Ruskin (1819—1900) in zijn tijd zelfs niet een literair pareltje samengesteld „Women and dress" ? In paragraaf 52 van zijn „A joy for ever" schrijft Ruskin: „As long as there are cold and nakedness in the land around you, so long there can be no question at all but that splendour of dress is a crime".

Deze woorden gelden in de eerste plaats voor den sportsman en zijn sportieve vriendin. Want sport is in de meeste gevallen een elegant vermaak, en wat stoort daarbij meer dan een ongracieuse kleeding ? Een tennisser met een langen zwarten pantalon is even erg als een motor-rijder met een bol-hoed, een gymnaste met te lange rokken doet even vreemd aan als de golf-speler met 'n stijven cylinder. De sport vraagt beslist naar smaak en elegance. Omdat zij zelve smaakvol en bevallig is!

Al is het winter, men.... rijdt toch automobiel! En men rijdt zelfs automobiel in open wagens. Doet men dat, dan is volledige dekking van het lichaam meer dan noodig. „Elegante Welt" (ook Edith Day's plaatje is uit dit periodiek) licht ons in. Wat zegt men van bovenstaande zware auto-jas uit water-dichte Burberry met een extra leeren lap voor de borst ?

De eerste persoon van bovenstaande illustratie heeft, wat de Duitschei' noemt, een „Windbrecher" aan, een ideaal kleedingstuk voor herfst-en winter-sport. De Golf-speler kiest het vaak voor zijn spel. Het tweede costuum behoeft geen nadere omschrijving, al zouden wij persoonlijk bij IJs-Hocckey een korten pantalon prefereeren. De derde? De tegenwoordige schaatsenrijder! Bont wordt op de vlakte bijkans niet meer gedragen. Ook de vierde illustratie, een uitnemend costuum voor Ski-loopers, die op alle weersomstandigheden bedacht, er op gewapend moeten zijn, knipten wij uit het Duitsch tijdschrift „Die Dame". De titel sluit niet uit, gelijk men ziet, dat men zich ook met mannen en mannen-kleeding bemoeit.

ta