SPORT IN BEELD.

kampioen van het Zuiden geworden en Velocitas (Groningen) door een 5—1 overwinning op Achilles kampioen van het Noorden. Voorts won in 't Zuiden N.A.C. nog met 2—1 van L.O.N.G.A. en in 't Noorden ontsnapte Frisia, de oudste club van het geheele Noorden, aan 't degradatie-gevaar door een 3—1 overwinning op G.V.V., terwijl Be Quick met dezelfde cijfers tegen Friesland ten onder ging.

Ziedaar de resultaten van de 14 eerste klasse ontmoetingen. We zien dus dat Ajax, Feyenoord, N.O.A.D.en Velocitas het tot het kampioen-schap gebracht hebben en reeds zou a.s. Zondag een begin met de kampioenscompetitie gemaakt kunnen worden. Velocitas is echter voor de competitie nog niet uitge¬

speeld, en daar Ajax en Feyenoord voor de nationale ploeg spelers moeten

afstaan, zal nog wel een weekje gewacht worden. Dus geduld !

Waar inmiddels al wel bepaald is, dat weer een heele competitie gespeeld wordt, dient men wel met bekwamen spoed aan den slag te gaan; anders wordt het „hartje zomer" eer we weten wie kampioen is.

De bekers van Jaap Eden.

Nu de N.W.B. verdwijnt, wenscht men de bekers van Jaap Eden, in het bezit van die organisatie, aan het Rijksmuseum te schenken. Wij raden dit af. Een soortgelijk aanbod werd reeds vroeger met Jaap-Edenbekers gedaan, maar door het „Rijks" afgewimpeld. De beste plaats, waar o.i. de bekers kunnen staan, is in het museum van den A.N.W.B.

In de eerste plaats een kiek van den voetbal-wedstrijd E.D.O.—V.U.C,. Zondag j.1. te Haarlem gespeeld, en geëindigd met een zege van de Spaarnestad-bewoners (3—0). Vervolgens aanschouwt de lezer links een moment uit den strijd tusschen V.VA. en Haarlem, welkeeindigde in een draw (1—1). Tot slot een merkwaardige spring-partij uit den kamp H.B.S.—Ajax, die de hoofdstedelijken met niet minder dan 4—1 in de wacht wisten te sleepen.

De heer Plesman, de directeur van de K.L.M., is na zijn reis naar Indië en Amerika wederom „in patria" terug. Zondag j.1. kwam hij, natuurlijk per K.L.M.-vliegtuig, op Waalhaven uit Parijs aan. De ontvangst was hartelijk, zelfs geestdriftig. Toespraken, o.a. van Generaal Snijders! Men ziet hierboven den heer Plesman, kort na zijn terugkomst gekiekt. Ook van „Sport in Beeld" een hartelijk welkom na de nuttige zakenreis.