SPORT IN BEELD.

{Van onzen Voetbal-medewerker.)

Het Nederlandsen*Elftal,

De Technische Commissie van den N.V.B. is voor den wedstrijd' tegen de Denen tot de volgende opstelling geraakt: Van der Meulen;; Denis en Van Kol; Van Boxtel, Massy en Verlegh; Elfring, Kools,. Tap, Smeets en Weber. We zien dus dat tot een moedwillige verzwakking van de middenlinie is overgegaan door het uitlaten van Van Heel. Volgens 'n weinig tactische uitlating van het lid der T.C., den heer Mundt,is met dit passeeren van onzen besten middenspeler een represaille-maatregel bedoeld, omdat de Rotterdammer niet voldoende traint. Wij hebben liever een uitstekenden speler, die slecht traint, dan een goed oefenenden zwakken broeder, doch de commissie denkt er anders over.

Ons vertrouwen in de commissie wat betreft de samenstelling van den aanval is slechts ten deele gegrond gebleken. Weliswaar zijn niet minder dan 4 voorwaartsen, die in Antwerpen van de partij waren, vervangen (wat juist is), doch men koos als binnenspelers niet de spelers die in staat zijn ons team weer te doen opleven. Smeets en Kools zijn. enthousiaste spelers, doch de H.B.S.'er is 'n slechte technicus en Kools; is alweer 'n proefkonijn, 'n speler die er wel iets van terecht zal brengen, doch beter dan Ruisch, Kluin en Ghering b.v. achten we hem niet. Met Buitenweg en Bakhuis op de binnenplaatsen hadden we een aanval gehad, die tot groote dingen in staat zou zijn. Deze linie zal weinig beter zijn dan die in beide wedstrijden tegen de Belgen opgesteld was, en met de moedwillig verzwakte middenlinie zien wij met 'n sterk voorgevoel van een nederlaag de ontmoeting tegen de Denen tegemoet. Moge blijken dat we te pessimistisch zijn!

Een gevaarlijke conclusie. In de rubriek van den bondsjournalist (niet Moorman, niet Libra,

doch de bureau-ambtenaar-schrijver!) in de Sportkroniek van jl. Donderdag komt een rapport van bondszijde voor over de kwestie Blauw-Wit—Spartaan. Deze kwestie is ruim een half jaar oud, en nu eerst komt dit rapport:

„De op 26 September 1926 vastgestelde wedstrijd Stormvogels— Blauw-Wit werd op verzoek van de laatste vereeniging omgezet in een wedstrijd Blauw-Wit—Stormvogels.

Op genoemden datum was eveneens een thuiswedstrijd vastgesteld voor de vereeniging De Spartaan.

Blauw-Wit was bereid te treden in vergoeding der schade.

Beide partijen hebben over deze schade onderhandelingen gevoerd, doch konden niet tot overeenstemming geraken.

Deze kwestie is herhaaldelijk in onderzoek geweest bij verschillende bestuurslichamen van den N.V.B.

Den 24en Februari jl. werd tenslotte aan de beide vereenigingen bericht, dat de N.V.B. op grond van het Huishoudelijk Reglement niet bevoegd is een bindende uitspraak te doen, zoodat deze kwestie alleen door arbitrage tot oplossing was te brengen.

Beide partijen i.c. Blauw-Wit en

De Spartaan zouden daartoe elk een arbiter kunnen aanwijzen, waarna de N.V.B. den derde zou benoemen. Op beide vereenigingen werd een dringend beroep gedaan, arbitrage ter zake te willen aanvaarden.

Door den N.V.B. werd een arbitrage-overeenkomst ontworpen en aan betrokkenen toegezonden.

De vereeniging De Spartaan berichtte 10 Maart d.a.v. dat zij met het voorstel van den N.V.B. om deze kwestie door arbitrage tot een goed einde te brengen, volkomen accoord ging, alsmede met den inhoud der ontworpen overeenkomst.

De Vereeniging Blauw-Wit deelde bij schrijven van 23 Maart jl. mede, •dat haar bestuur van meening was, dat de vereeniging De Spartaan in ■deze zaak den verkeerden weg heeft bewandeld, hetgeen voor haar reden is, niet op het voorstel tot arbitrage in te gaan."

Met belangstelling hebben we van dit rapport kennis genomen en we liebben er ons ten zeerste over verbaasd. Dus. ... als de N.V.B. in een stad gelijktijdig twee wedstrijden vast stelt, dan is er niets tegen als club A aan club A een som geld biedt, als club B mede werkt tot een wijziging van 't programma ten voordeele van de kas van club A. Er wordt hier van dit feit melding gemaakt alsof het de eenvoudigste zaak van de wereld is, terwijl het naar onze meening omkooperij is en in elk geval een sprekend getuigenis van het bovenal kaufmannische streven van sommige clubs. Wanneer de N.V.B. dergelijke handelingen niet straft, dan doet onze leidende organisatie al zeer onverstandig, want waar is 't einde als men clubs toestaat met thuis-wedstrijden te gaan marchandeeren ? Maar er is niet eens aan straffen gedacht en men beschouwt de zaak als afgedaan, omdat Blauw-Wit geen arbitrage wil.

De houding van Blauw-Wit is verklaarbaar. Men zal liever over De Spartaan een oordeel vellen dan van onpartijdige arbiters een oordeel af te wachten. Maar belangrijker dan 't oordeel van de betrokken clubs is voor ons het feit, dat uit dit officieele stukje dus blijkt, dat de N.V.B. er geen been in ziet, dat de finantieel-krachtige club noodlijdende zusterverenigingen geld biedt om bepaalde voordeden bij 't vaststellen der wedstrijden te verkrijgen.

Dat typeert wel de „zakelijke" inzichten van ons bondsbestuur. Was 't niet voorzitter Kips, die zijn presidentschap aanving met den uitroep: „Wij moeten ons idealen stellen!"

Een hoofdklasse.

We weten dat 't egoisme der clubs een juiste competitie-indeeling in

es**

GARAGE

L.S.

APRIL 1923-1928

Amsterdam, April 1928

Ter gelegenheid van het 5-jarig bestaan onzer zaak noodigen wij U uit, om onze moderne Garage, op den ontvangdag Zaterdag 14 April a.s. van 2-4 uur te komen bezichtigen. Wij stellen het zeer op prijs U te toonen welk een vlucht ons bedrijf in de afgeloopen 5 jaar heeft genomen. Hoogachtend,

De Thee zal geserveerd worden Garage „Van Vlieren"

door Restaurant „Winkels" Corn. Krusemansstr. 5G-62