SPORT IN BEELD.

In de eerste plaats brengen wij op deze pagina nog twee snapshots van de kampioensmatch tusschen Ajax en Feijenoord (boven en beneden links). Rechts boven ziet men een illustratie van den wedstrijd tusschen het Olympisch Elftal en de Wimbledon F.C, op Goeden Vrijdag in Den Haag gespeeld en door de onzen met 4—2 gewonnen. Tot slot een aardig kiekje van het jubileum van het Nijmeegsche Quick. Ter gelegenheid van dit feest vond o.a. een huldiging plaats van oud Quick-spelers. Op de illustratie wordt juist Felix von Heijden gevierd, terwijl men rechts Kuyper en Stheeman ziet.

De kampioenscompetitie.

Er is tijdens beide Paaschdagen grondig schot gekomen in de kampioenscompetitie. Gelukkig maar, want nu 't ietwat zomersch begint te worden en het internationale program alle aandacht vergt, begint men van de langdurige kampioenscompetitie genoeg te krijgen.

Ajax heeft afgedaan voor 't nationale kampioenschap, doordat zij tweemaal door Feyenoord geslagen werd. Feyenoord is over 't geheel niet sterker gebleken dan de Amsterdamsche ploeg, doch Feyenoord heeft een produvtiever aanvalscentrum, en dat heeft tenslotte den doorslag gegeven. Toch zou deze krachtmeting tusschen de beide Westelijke kampioenen puntloos zijn als de fortuin ditmaal Feyenoord niet toegelonkt had. Het eenig doelpunt in Rotterdam, hetwelk daar den Rotterdammers deed winnen, had niet toegekend mogen worden, omdat de bal even tevoren over de lijn geweest was. Overigens verdiende Feyenoord te winnen, zoodat het dubieuse goaltje tot een sportieve beslissing bijdroeg.

In Amsterdam was er in 't veld geen krachtsverschil en zelfs was 't spel van Ajax iets geacheveerder en zuiverder van opzet. Maar voor 't vijandelijk doel faalde de Amsterdamsche aanval volkomen, hoewel er kansen genoeg geboden werden. Met de doelpunten had Feyenoord veel

geluk. Twee er van kregen de Rotterdammers van den Amsterdamschen aanvoerder Martens cadeau en de derde was een fout van de Boer, die overigens 3 uur lang prachtig zijn doel verdedigd had. Zoo gaf de 3—0 een onjuist beeld van de krachtsverhouding, doch de 1—0 den dag tevoren ook. Toen had Feyenoord met grooter verschil moeten winnen, te Amsterdam zou 1—0 of 0—0 een zuiveren uitslag geweest zijn. In elk geval echter is Feyenoord niet beter, maar wel sterker dan Ajax, omdat de aanval productiever is.

Uitstekend is het debuut van Z.A.C. geweest. De Zwollenaren zijn met twee overwinningen op Velocitas (3—2 te Groningen en 4—0 in Zwolle) prachtig begonnen, en met een kwart van 't programma beëindigd is hun kans dus nog ongerept. Het is waar, Feyenoord staat er prachtig voor nu, Velocitas, N.A.O.D. en Ajax uitgeschakeld zijn, doch Feyenoord krijgt nog enkele harde nootjes te kraken en ook Z.A.C. telt nog mee. De stand is thans:

Feyenoord 4 4 0 0 8 11—3

Z.A.C. 2 2 0 0 4 7—2

Ajax 4 1 1 2 3 4—4

N.O.A.D 4 1 1 2 3 5—7

Velocitas 6 1 0 5 2 8—19