Marineblad

4. Aan boord van passagiersschepen moet voor elke 300 opvarenden een volledig-uitgeruste geneeskundige ploeg ter sterkte van 3 personen aanwezig zijn, met dien verstande, dat niet meer dan 3 ploegen worden geëischt.

Op vrachtschepen van 1000 ton bruto inhoud en meer moet één dergelijke ploeg aanwezig zijn.

Eén volledig-uitgeruste ontsmettings-, brand- en lekdienstploeg, ter sterkte van 6 personen, moet aanwezig zijn op vrachtschepen van 1000 ton bruto inhoud en meer. Hetzelfde geldt voor passagiersschepen van minder dan 8000 ton bruto inhoud, terwijl op passagiersschepen van 8000 ton en meer, doch minder dan 10.000 ton 2 en op passagiersschepen van 10.000 ton en meer 3 zulke ploegen aanwezig moeten zijn.

Op vrachtschepen van minder dan 1000 ton bruto inhoud, op zeesleepbooten en op zeevisschersvaartuigen moet, indien de bemanning uit 10 personen of meer bestaat, een vollediguitgeruste gecombineerde ploeg, bestaande uit 4 personen, worden gevormd, die als geneeskundige ploeg, dan wel naar omstandigheden als ontsmettings-, brand- en lekdienstploeg kan optreden.

De uitrusting moet bestaan uit: 1°. Een hoeveelheid chloorkalk, waarvan de grootte afhankelijk is van den bruto-irïhoud van het schip. Een passagiersschip van 15.000 ton of meer moet 3000 kg chloorkalk aan boord hebben, een vrachtschip van 8000 ton of meer, 750 kg. 2°. Materieel ter bestrijding van brandbommen. 3°. Materieel ter afdekking van voor de navigatie belangrijke deelen aan dek alsmede van openingen aan dek. 4°. De noodige middelen tot inrichting van schuilplaatsen

en bescherming van de brug. 5°. Voor eiken bij de bovengenoemde ploegen ingedeelden persoon, zoomede voor eiken tot het wachtpersoneel aan dek op zee behoorenden persoon, moet een passend gasmasker met luchtbeschermingsfilter en een stel gaskleeding, bestaande uit pak, laarzen en handschoenen aan boord aanwezig zijn. Bovendien moet nog 25 % van deze voorgeschreven kleeding en gasmaskers als reserve aan boord zijn. 6°. Een hoeveelheid genees-, heel-, verband- en ontsmettingsmiddelen voor behandeling van gaspatiënten. Het zal duidelijk zijn, dat de invoering van dit Koninklijk Besluit belangrijke kosten medebracht voor de reeders. De uitrusting voor