M 18.

Aan den heer R. W. U. Hofstede Crdll te Borne, is door den raad van Haaksbergen concessie verleend voor den tijd van 2 jaren voor het aanbrengen van electrische geleidingen in die gemeente.

BENOEMINGEN, VERPLAATSINGEN, ENZ.

Bij Kon. besluit van 27 April jl. is aan dr. J. de Vries, op zijn verzoek, eervol ontslag verleend als leeraar aan de Polytechnische School te Delft.

Bij Kon. besluit van 27 April jl. is benoemd bij den provincialen staf, tot majoor, provinciale-adjudant, in Overijssel, de kapitein P. C. W. Mossel, van den staf der genie.

Bij Kon. besluit zijn benoemd: tot landmeter van het kadaster van de le kl. J. J. van Dullemen, C. 6. van Hattum, A. Griffijn, A. S Reurschot, F. G. Stucki, P. Sillevis, J. F. H. Meijer, F. P. M. Baetens, C. J. D. van Eck en P. J. Hogenhüis, allen thans landmeter van de 2<= kl.;

van de 2e kl.: J. W. A. Zeller, D. D. van den Bout, H. A. van der Zanden, J. L. de Lange, P. W. G. Romijn, J. G. A. Boon, J. W. den Hartogh, F. A. Bonte, A. W. van Ameijden en A. J. Welling, allen thans landmeter van de 39 kl.;

van de 3e kl.: G. Oldenzeel, A. G. Th. de Neijn van Hoogwerff, P. J. F. Kater, J. W. ten Braak en L. F. Leijendeckers, allen thans landmeter van de 4e kl.

De heer P. G. Tiddens, doctorandus in de wis- en natuurkunde te Groningen, is tijdelijk benoemd tot leeraar in de wiskunde aan het gymnasium te Nijmegen.

Ter benoeming van een leeraar in de wiskunde en het rekenen aan de 3e hoogere burgerschool met 3-j. c. te Amsterdam worden door B. en W. aanbevolen C. R. Koning en G. de Bruyn, beiden tijdelijk leeraar bij het middelbaar onderwijs aldaar.

Bij beschikking van den Min. van Wat., H. en N. zijn benoemd tot buitengewoon opzichter:

R. P. Huizinga te Zuidbroek, bij het verbeteren van den Rijks Dollardsdijk nabij Fiemel; A. van Schaik, bij het aanbrengen van oevervoorzieningen langs de Nieuwe Merwede; H. de Leeuwerk te Giessendam, bij de kanaalverbreeding en oeververdediging en het vernieuwen van paalregels der Zuid-Willemsvaart ; C. W. van der Sterr, bij het onderhoud der Zuid-Willemsvaart in Noordbrabant, en H. Dockum te Stavoren, bij het maken van boordvoorzieningen bij de kleine- of Noordersluis en bij de Koudumersluis.

In Ned.-Indië. Bij den Waterstaat en 's Lands B. O. W.

Bepaald: dat de opzichter le kl. V. H. Abell in de residentie Kediri geplaatst blijft; dat de opzichter le kl. J. F. H. van Leeuwen in de residentie Samerang geplaatst blijft.

Overgeplaatst: naar de residentie Westerafdeeling van Borneo, als eerstaanwezend waterstaats-ambtenaar, de opzichter 28 kl. Gh. E. Versteegh; residentie naar de Westerafdeeling van Borneo, de opzichter le kl. P. Bommel.

Toegevoegd: aan den chef der 4e waterstaatsafdeeling voor de werken aan de Brantas-, Porrong- en Soerabaja-rivieren, de ter beschikking gestelde ambtenaar op wachtgeld J. de Booij; aan den chef der 3e waterstaatsafdeeling, de opzichter 2e kl., Gh. E. Versteegh.

Belast: met de waarneming der betrekking van opzichter 2e kl. en geplaatst in het gouvern. Sumatra's Westkust, de ambtenaar op nonactiviteit K. A. Berkhemer.

Afd. Spoor- en Tramwegen en Stoomwezen van het Dep. van B. O. W.

Bij het Toezicht op de Spoorwegdiensten en het Stoomwezen.

Geplaatst: te Batavia, de waarnemend-inspecteur 3= kl. voor het toezicht op de spoorwegdiensten en het stoomwezen A. Bryan.

Bij den aanleg van S.S. op Java:

Benoemd: tot opzichter 2e klasse en geplaatst bij den aanleg van den Staatsspoorweg Batavia-Tangerang-Bantam, de ambtenaar op nonactiviteit C. J. Tirian, laatst die betrekking bekleed hebbende; bij den aanleg der lijn Batavia-TangerangBantam, tot tijdelijk onderopzichters K. Anthonysz, J. H. David en O. Maijer, thans op daggeld werkzaam.

Bij de expl. van Staatsspoorwegen op Java:

Geplaatst: bij de exploitatie van de Oosterlijnen der Staatsspoorwegen op Java, de waarnemend adjunct-ingenieur J. F. A. Mulock Houwer.

Overgeplaatst: naar de Westerlijnen, de tijdelijke onderopzichter 2» kl. L. E. Maks.

Ontslagen : op verzoek, eervol uit hunne betrekking, de onderopzichters le kl. G. D. Maurits en K. W. A. van Mauw, wegens overcompleet met ultimo April 1897, eervol uit zijne betrekking, de tijdelijke onderopzichter 3e kl. P. H. J. C. Meijer.

B ij het Boschwezen op Java en Madoera.

Ontslagen: eervol, uit zijne betrekking, de tijd. opziener 3e kl. A. H. B. Helbach.

Bij de Marine.

Bij het marine-etablissement te Soerabaja ontheven: eervol van de waarneming der betrekking van: 2aen opziener voor het vak van scheepsbouw, de 3cle opz. voor gemeld vak G. J. A. F. W. Brands; 3den opz. voor het vak van scheepsbouw, de commandeur voor gemeld vak J. P. Houthuysen; commandeur voor het vak van scheepsbouw, de vice-commandeur voor gemeld vak G. J. Schuitemaker.

Verleend: wegens langdurigen dienst 1 jaar verlof aan den waarnemenden 2e opzichter van den scheepsbouw bij het etablissement te Soerabaja G. J. A. F. W. Brands.

Benoemd: tot 2en opziener voor het vak van scheepsbouw, de ambtenaar op non-activiteit C. J. Roozeboom, laatstelijk die betrekking bekleed hebbende.

Bij het Kadaster. Benoemd tot landmeter le klasse de landmeter 2e klasse. D. Hollander ; tot landmeter 2e kl. de landmeter 3e klasse D. L. Warnsinck.

OPEN BETREKKINGEN.

Bouwkundig Opzichter, om begin Mei a. s. in dienst te treden, voor ongeveer zes maanden, vooral praktisch ontwikkeld, om bij den bouw van een fabriek werkzaam te zijn. Franco brieven, met opgave van vorigen werkkring, en verlangd salaris, onder letter K, bij den Boekhandelaar H. A. M. Roelants te Schiedam.

Hoofdopzichter bij de uitvoering van een belangrijk werk. (Zie Adv.),

AFLOOP VAN AANBESTEDINGEN.

(Over het algemeen wordt de naam van den laagsten inschrijver vermeld, tenzij de gunning kan worden medegedeeld.) Rijkswaterstaat. 's-Gravenhage, 21 April. Vernieuwingen enz. aan en 's winters bewaken en verdedigen van de werken tot beteugeling der Heerewaardensche overlaten enz. A. Slagmolen te Rossum, f 12,111 per jaar.

Haarlem, 22 April. Aanbrengen eener buitengewone bestorting vóór den voet der Heldersche zeewering tusschen Kaaphoofd en Noordduinshoofd. G. D. v. Doorn te Amsterdam, 2825 scheepston voor f 11,000.

Id. Id. Leveren en verwerken van staken in de met puinbestorting voorziene boorden van het Merwedekanaal in Noordholland. P. Kraaijeveld Az. te Sliedrecht, f 1097.

's-Hertogenbosch, 23 April. Verbeteringen aan den Rijksweg van Prinsenhage naar het Tholensche Veer onder Hoeven en Halsteren. M. Bakkeren te Prinsenhage, f I 1,444.

Id. Id. Verbeteringen aan den Rijksweg van Breda naar de Belg. grens onder Rijsbergen. M. Bakkeren, f 893.

Min. v. Wat, H. en N. 's-Gravenhage, 17 April. Onderhouden van het post- en telegraafkantoor te Tholen, tot 31 Dec. 1898. W. J. Walpot te Tholen, f 976.

Min. v. Financiën. Middelburg, 21 April. Maken van eene keibestrating op den weg in den Louisapolder, gem. Clinge. J. de Bree Fz. te Neuzen, f 4890.

Genie. Amersfoort, 17 April. 1°. Eenj. onderhoud van de kazernegeb. ald. W. v. Achterbergh ald, f 9385; 2°. Idem van werken in de Grebbelinie en de linie in de Neder-Betuwe. B. v. Kreel te Veenendaal, f 1598; 3°. Verven van een ged. der infanterie-kazerne aldaar. Ph. Smit ald., f 1187.

's-Hertogenbosch, 21 April. Voorzieningen aan milit. gebouwen ald. G. de Ruijter ald., f 3639.

Amersfoort, 21 April. Voorzieningen aan mil. gebouwen. G. Wassink ald., f 6095.

Zutphen, 21 April. 1°. Eenj. onderhoud van de werken, kazernegeb. enz. te Zutphen. A. J. Uiterwijk en Zn. ald., f 5720 ; 2°. Eenj. onderhoud van de gebouwen, in gebruik bij de koloniale reserve te Zutphen. A. J. Pasman ald., f 3571 ; 3°. Eenj. onderhoud van de kazernegeb. enz. in de legerplaats bij Milligen. G. Wegerif Hz. te Apeldoorn, f 6620.