M 1».

van eene regeling van het handels- en industrie-onderwijs hier te lande.

Directeuren hébben geen bezwaar tegen dit voorstel, mits het bedoelde overleg gehouden wordt door de maatschappij, op de wijs als door de algemeene vergadering zal worden vastgesteld.

Voorstel van het departement Alkmaar :

Het departement Alkmaar spreekt de wenschelijkheid uit, dat directeuren sprekers aanwijzen om onderwerpen van verschillende aard, | maar welke ten nutte komen van de maatschappij, in de departementen te doen behandelen, welke daarvoor aanvrage zouden doen bij het J hoofdbestuur.

De sprekers zouden dan tevens de opdracht moeten hebben, bij die gelegenheid het doel en den werkkring uiteen te zetten, om hierdoor j bevorderlijk te kunnen zijn voor het aanwinnen van nieuwe leden.

Directeuren kunnen zich met de strekking van dit voorstel vereenigen en wenschen betreffende de toepassing het oordeel der algemeene vergadering af te wachten.

Den tweeden dag zal de heer D. van Lookeren Campagne van j Almeloo eene voordracht houden over de vraag : Heeft de Nederlandsche textiel-nijverheid te duchten van de toenemende textiel-industrie in Britsch-Indië, Japan en andere industrieele landen ?

De heer F. A. Holleman van Oisterwijk zal spreken over het nuttig gebruik van fabrieksafval.

BENOEMINGEN, VERPLAATSINGEN, ENZ.

Bij Kon. besluit van 30 April j.1. is benoemd in de orde van den Nederlandsche Leeuw, tot ridder, de kolonel F. M. van Panthaleon baron van Eck, van den staf der genie, hoofd der Vde afdeeling van het Departement van Oorlog, met ingang van 1 Mei benoemd tot commandant in het 2de geniecommandement.

Bij Kon. besluit van 30 April is benoemd tot officier in de orde van Oranje-Nassau H. F. Guichart, directeur der Rotterdamsche Tramweg-maatschappij.

Bij Kon. besluit van 2 dezer is, met ingang van 1 Juli 1898, benoemd tot hoofdopzichter over rechtsgebouwen, gevangenissen en Rijksopvoedingsgestichten, J. J. van Schuylenburg, thans opzichter.

Door den Raad van Bestuur van het Koninklijk Instituut van Ingenieurs is benoemd tot tijdelijk secretaris de civiel-ingenieur R. A. van Sandick.

Bij Kon. besluit is de le luit. A. Gobée, van het korps genietroepen, te rekenen van 1 dezer, op zijn verzoek, voor den tijd van 11 maanden op non-activiteit gesteld, zonder bezwaar der schatkist.

In Ned.-Indië. Bij den Waterstaat en 's Lands B. O. W. Benoemd: tot opzichter 3e kl., A. Th. Manusama, thans tijd. opzichter.

Ingetrokken: de benoeming van P. E. Wener tot opzichter 3« kl.

Afd. Spoor- en Tramwegen en Stoomwezen van het Dep.

van B. O. W.

Benoemd: tot inspecteur 2e kl. voor het toezicht op de spoorwegdiensten en het stoomwezen, de adjunct-chef der 3e afd. bij de Staatsspoorwegen P. A. M. Karthaus.

Bij de exploitatie van S.S. op Java:

Benoemd: tot adjunct-chef der 3e afd., de inspecteur 3e kl. voor het toezicht op de spoorwegdiensten en het stoomwezen S. G. Heijmering.

Bij de exploitatie van de Oosterlijnen:

Belast: met het beheer van onderafd. I der 3C afd., standplaats Madioen, de adjunct-chef A. H. R. Ch. D. Pereira; met het beheer van onderafd. III der 3e afd., standpl. Probolinggo, de adjunct-chef J. N. van Affelen van Saemsfoort.

Bij de Genie.

Benoemd: tot 1° luit., de 2= luit. W. G. Loeff.

Bij het Boschwezen.

Ontslagen: eervol uit 's lands dienst, de gewezen opziener 3° kl. J. Th. Persijn.

Bij het Boschwezen op Java en Madoera.

Toegevoegd: aan den houtvester van het boschdistrict Bodjo negoro, de technische ambtenaar H. A. J. M. Beekman.

OPEN BETREKKINGEN.

Adjunct-Ingenieur en Adjunct-Opzichter bij den dienst der gemeentewerken te 's-Hertogenbosch. (Zie Adv.)

Hoofd-Opzichter bij de gemeentewerken te Kampen. (Zie Adv. in n°. 18.)

Machineteekenaar, van veel ervaring. Zelfstandige positie en flink salaris. Adres Machinefabriek Löhnis & Co., Rotterdam.

GEZOCHTE BETREKKINGEN.

Bouwkundig Teekenaar zag zich gaarne te Rotterdam geplaatst. Salaris nader overeen te komen. Adres met brieven, onder no. 11788, aan het bureau der «Nieuwe Rott. Courant».

AFLOOP VAN AANBESTEDINGEN.

(Over het algemeen wordt de naam van den laagsten inschrijver vermeld, tenzij de gunning kan worden medegedeeld.)

Rijkswaterstaat. 's-Gravenhage, 25 April. Uitvoeren van buitengewone herstellingen aan de bestrating op den Katendrechtschen dijk. J. Schuller & Co. te Raamsdonk, f 2180.

Maastricht, 25 April. Maken en leveren van twee stalen veerponten, waarvan ééne voor het veer te Wessem en de andere als nood- of reservepont, met ligplaats Venlo, beide ten beh. van de Rijksveren op de rivier de Maas in Limburg. A. Holster te Moerdijk, 15900.

Haarlem, 28 April. Bouwen van een woning voor het personeel bij de schutsluis te Purmerend, beh. tot de werken van het Groot Noord-Hollandsch kanaal. J. de Vries te Purmerend, f 15,943.

Id. Id. Vernieuwen van een duiker onder de gem. Zijpe in den weg van Alkmaar naar Nieuwediep, beh. tot de groote Rijkswegen in de prov. Noord-Holland. G. Schellinger te Helder, f 2420.

Id. Id. Leveren en verwerken van staken in de met puinbestorting voorziene boorden van het Merwedekanaal in de prov. Noord-Holland.

C. Kraaieveld Az. te Sliedrecht, f 475.

Id. Id. Uitvoeren van herstellingen aan het metselwerk van het Zuiderhavenhoofd te IJmuiden, beh. tot de werken van het Nuordzeekanaal. G. D. v. Doorn te Haarlem, f 7491.

's-Hertogenbosch, 29 April. Doen van verbeteringen aan den Rijksweg van het Sleeuwijksche veer naar Breda. A. de Kort te Baardwijk, f 2663.

Id. Id. Uitvoeren van verbeteringen aan den Rijksweg van Breda naar de Belgische grens, onder de gem. Rijsbergen, en aan den Rijksweg van Prinsenhage naar het Tholensche veer, onder de gem. Hoeven. M. Bakkeren te Prinsenhage, f 2830.

Id. Id. Uitvoeren van verbeteringen aan den Rijksweg van Prinsenhage naar het Tholensche veer, onder de gemeenten Hoeven en Halsteren. F. Niessen te Roermond, f 5185.

's-Gravenhage, 4 Mei. Opruimen van grond op de Nieuwe Merwede. P. A. Bos te Gorinchem, f 49,000; verbreeden en verdiepen van het groot scheepvaarwater in het Scheur enz. C. L. Kalis Wzn. te Sliedrecht, f 58,700.

Min. v. Justitie. 's-Gravenhage, 29 April. Verbouwen van het Rijksopvoedingsgesticht «de Kruisberg». G. Bekedom te Deventer, f 105,050.

Genie. Kampen, 23 April. 1°. Eenj. onderhoud van de kazernegeb.

D. Bruggink ald., f 3263; 2°. Idem van het gebouw voor den hoofdcursus. H. v. Dijk Hz. ald., f 2550.

Delft, 26 April. 1°. Doen van herstellingen en verbeteringen aan mil. gebouwen enz. M. Meijers ald., f 1044; 2°. Inrichten van de kazerne St. Agatha ald. tot mil. hospitaal. D. Huurman ald., f 9443.

Amsterdam, 27 April. Voorzien van mil. gebouwen. E. H. Naarstig en F. Bruinsma ald., f 9240.

Idem, 28 April. Maken van telegraphische en telephonische verbindingen van verdedigingswerken in de stelling Amsterdam. J. v. d. Braak te Apeldoorn, 5 pCt. boven tarief.

Provinciale werken. 's-Gravenhage, 25 April. Maken van een gedeelte kanaal tot rectificatie van de Kromme Gouwe. J. G. Swets te Hardinxveld, f 25,761.

Gemeentewerken, Helmond, 23 April. Verrichten van grondwerken voor de prise d'eau, maken van gebouwen en verdere werken. J. v, Noordenne te Utrecht en J. C. v. Vendelo te Velzen, f 65,819; levering en beproeving van geg. ijzeren buizen en hulpstukken. Haniel en Lueg te Dusseldorf, f 54,282.70 ; levering van afsluiters, brandkranen, retourkleppen enz. C. G. de Roos te Arnhem, f 5893.25.

Exlo, 26 April. Afbreken der oude en bouwen eener nieuwe school voor 196 leerlingen, met ameublement en een turfschuur te Valthermond en bouwen eener onderwijzerswoning bij gen. school. Gegund aan Boezeman te Stadskanaal, f 15,182.

Helder, 29 April. Leveren van 150,000 straatklinkers (Waalvorm). Jansen en Moolenburgh te Gorinchem, f 15.80 p. 1000; 75000 Friesche straatklinkers. J. Spruit, f 11.15 en f 11.20 p. 1000.

's-Gravenhage, 5 Mei. Vernieuwen van een gedeelte kaaimuur langs den Z.-O. Buitensingel. A. de Waard en J. C. Diercks ald., f2590.

Pnlrinrwerken. Stavkntssk 1F> Anril Rest « d. volder Oud-Kern-

pens hofstede. Verdedigen van den onderzeeschen oever door steenbestorting aan de waterkeering van bovengen, polder. Basaltmaatsch. te Rotterdam, f8110.

Scherpenisse, 16 April. Best. der waterk. v. h. cal. wat. Scherpenisse. Herstel, vernieuwing en onderhoud tot 30 April 1899 van de aarde-, kram-, rijs- en steenglooiingwerken aan genoemde waterkeering. G. Bolier te Scherpenisse, f 12,138.

Haarlem, 18 April. Dijkgr. en Heemr. v. d. Haarlemmermeerpolder. Vervangen van de houten brug over den IJtocht in den Benne-