'[FlAN 2'VERpiLPING,5GHAAL IWBim». ARGH1 t EGT : H P. BER L A6E. h||

liet lijdt dan ook geen twijfel of de bouw van bet Huis zal aan niemand anders dan H. P. Beslage Nzn. worden opgedragen. Doch dit neemt natuurlijk niet weg, dat nog alle soorten van wijzigingen mogelijk zijn, dat de plannen nog geheel uitgewerkt moeten worden, en dat van alle wel gefundeerde bedenkingen en adviezen behoorlijk nota genomen worden kan, en ook dankbaar nota genomen worden zal. Men stelle zich dus, wat dat betreft, gerust. Voor tentoonstellingen b.v., die geen boven- maar zijlicht vereischen, zal goede gelegenheid in het Huis geopend worden.

Nogmaals zij hier gewezen op het groote belang voor de beoefenaars aller kunsten gelegen in hun zeer talrijke vertegenwoordiging onder de garanten voor den dienst der leening. Het zou natuurlijk gemakkelijk geweest zijn deze garanten allen, of zoo goed als allen, te vinden onder rijke lieden, voor wie het misschien moeten betalen van nu en dan een klein sommetje geen punt van langdurige overweging behoeft uit te maken. Maar de belangen van het Huis en van de Nederlandsche Kunst eischen dat deze garanten, althans hoofdzakelijk, kunstenaars zijn. Nu is er een middel waardoor feitelijk ieder (of bijna ieder) der leden onzer vereenigingen aan de garantie meedoen kan, en dus met zijn wellicht zeer beperkte middelen tot het tot stand komen van deze goede en groote zaak bijdragen. Men kan zich combineeren. Twee of drie (desnoods nog meer) kameraden nemen gezamenlijk een garantiestelling op zich. In zoo'n geval moet het (wel te verstaan!) één zijn die de bereidverklaring teekent. De anderen verbinden zich tegenover hem, de eventueele schade voor de helft, een derde of nog kleiner deel, mee te zullen dragen. Te hopen echter is, dat wie zich eenigszins in staat weet