6sê

NtËÜWSBLAÖ VOOR ÖËN BOEKHANDEL

— Jerome Monti, Toen ik bandiet was: De Tijdspiegel, Mei. — Hans Ostwald, Vagebonden, U. h. hoogduitsch: De Tijdspiegel, Mei.— Emile Richebourg, Een verborgen schat en Alice: De Tijdspiegel, Mei.

Bussy (J. H. de). — T. Bijleveld, Invloed der duitsche arbeiders-verzekering op de volksgezondheid: Algem. Handelsblad, 13 September."— W. E. Calkoen, De rechtspositie van den handelsagent: De Tijdspiegel, Mei. — J. Dekker Ueber einige Bestandteile des Cacao und ïhre' Bestimmung: De Indische Mercuur, 23 September. — F. M. Knobel, Oosterscheverpoozingen: Algem. Handelsblad, 28 September. — N. Mansvelt, Het onderwijs in Zuid-Afrika: De Standaard, 10 Juni: Onze Eeuw, Augustus. — C. M. Pleyte, Die Buddha -Legende in den Skulpturen des Tempels von Boro-Budur: Onze Eeuw, Juli. — C. H. W. Raedt, Het Rijk ten aanzien der gemeenten in haar financieelen nood: Het Vaderland, 15 October. — Algemeen Spoorboek voor Nederland: De Telegraaf, 14 October: Het Nieuws van den Dag,

15 October.

Buys Dzn. (D.). — Clara Viebig, Het dagelijksch brood. Vert d. A. Th. C. Thompson: De Nederl. Spectator, 10 Mei: Algem. Handelsblad, 17 Augustus.

Callenbach (G. F.). — A. van der Flier, Uit fel bewogen tijd: Geïllustr. volksblad voor Nederland, 14 Augustus: Algem. Handelsblad, 25 Augustus. — J. Kuiper, Geschiedenis van het godsdienstig en kerkelijk leven van het Nederl. volk (100 v. chr. — 1903). 2e dr. Afl. 2-12: Geïlliistr. Volksblad voor Nederland, 5 Juni: Nieuwe Prov. Groninger Courant, 12 juli. — W. van Nes, Verwoeste levens: Geïllustr. Volksblad voor Nederland, 16 October.

Cittert (P van) Zonen. — Joh. Stangenberger, Onder den dekmantel der barmhartigheid. U. h. duitsch d. M. E. Erlicht: Weekblad v. h. Nederl. Tijdschrift voor geneeskunde, 28 Juni.

Cohen (Gebr. E. & M.). — Jonathan, Waarheid en droomen, 10e druk: kerkelijke Courant, 25 Juli: De Telegraaf, 28 Juli: Het Nieuws van den Dag, 29 Juli. — C. e. van Koetsveld, De pastorie van Mastland, 13e druk: Kerkelijke Courant. 25 Juli: De Telegraaf, 28 Juli: Het Nieuws van den Dag, 29 Juli. — Henryk sienkiewicz, Te vuur en te zwaard. U. h. poolsch d. J. Brandt: Het Vaderland, 10 Juni: De Nederl Spectator, 5 Juli: De Indische Mercuur, 8 Juli: Onze Eeuw, Augustus.

Cohen Zonen — Groote denkers der eeuwen, I/II: Vrede, 15 Juni. — Groote denkers der eeuwen: Karl. Marx, door Jos. Loopuyt: Het Vaderland,

16 October. —. H. N. de Fremery, Het goed recht van het spiritisme: Vragen van den dag, Mei. — H. M. J. Wattel, De belastingwetten voor iedereen: Algem. Handelsblad, 12 October.

— W. Weressajew, De biecht van een practiseerend geneesheer, zijn lijden en strijden: De Indische Mercuur, 12 Augustus.

Cointre (K. le). — J. D. v. d. Velden, Zonde en genade: De Standaard, 3 November — K. Wielemaker, De ramp op Martinique: Algem. Handelsblad, 10 Augustus: Geïll. Volksblad voor Nederland, 14 Augustus.

Couvée (M. M.). — F. Fokkens, Het bevolen onderzoek naar den omvang der gemeentelijke diensten op Java en Madoera: De Indische Mercuur, 29 Juli.

Daamen (D. A.). — P. Biesterveld, Het echt menschehjke: Ons Tijdschrift, October: Kerkelijke Courant, 10 October: Geïllustr. Volksblad voor Nederland, 16 October. —■ H. van Druten Geschiedenis der Nederlandsche bijbelvertaling II, 2: De Nederlandsche Spectator, 18 October.

— enka, Vereenigd: Ons Tijdschrift, Mei: Het Leeskabinet, Juni. — Het leven van Charles Haddon Spurgeon. Vert. d. Elisabeth Freystadt: De Bazuin, 31 October. — Wilhelmina RiemVlS, Tien maanden in een vrouwenkamp: Algem. Handelsblad, 27 April.

Delsman & Nolthenius. — Max C. H. E. Mertens, Calcium carbid en acetyleen ook met het oog op brandassurantie: De Telegraaf, 18 October.

Dijkhoffz & De Hoog. — Geïllustreerde gids door 's-Gravenhage en Scheveningen: De Telegraaf, 5 Juni: Nieuwsblad voor Nederland, 14 Juli: Algem. Handelsblad, 10 Augustus.

Dishoeck (C. A. J. van). — Tjeerd FlappuitH, Toen ik Indisch student was: Algem. Handelsblad, 10 Augustus. — Frans Hulleman, Scheiding: Het Vaderland, 21 Juli: De Telegraaf, 26 Juli: Europa, Augustus: Het Leeskabinet, Aug.: De Nederl. spectator, 6 September: Onze eeuw, October. — A. van Katwijk, Het schrijfonderwijs in de lagere school. Handleiding, voorbeelden, oefenschrift: Het Schoolblad, 7 October.— Tine de Kruyff-GobiüS, Lientje en andere verhaaltjes: De Tijdspiegel, Mei. — Marie MarxKoning, Nacht-Silene: Dordrechtsche Courant, 21 Juli: Het Leeskabinet, September: Europa. September: De Amsterdammer (Weekblad), 7 September: Onze Eeuw, October. — MarieMarxKuning, Van 't viooltje dat weten wilde, 2e dr.: Onze Eeuw, October. — Marie Marx-Koning, Verzen: De Nederl. Spectator, 10 Mei. — marie Marx-Koning, Verzen, Gabriëlle enz : De Nieuwe Gids, Mei. — J. de Meester, Op weg naar Transvaal, Het Vaderland, 7 Juni: Algem. Handelsblad, 8 Juni: Europa, Juli: Dordrechtsche Courant,

21 Juli. — Melati van Java, Angeline's beloften: De Katholieke School, 14 Augustus. — Peter Nansen, Maria. U. h. deensch d. Gerrit van Gruno: De Nederl. Spectator, 30 Augustus. — L. R. Plasschaert, riehn. pract. leerboek der oever-, strand-, duin- en dijksverdediging: Nieuwe Rotierdamsche Courant, 7 Juni. — Herman Teirlinck, De wonderbare wereld: De Nederl. Spectator, 21 juni: Nieuwe Rotterdamsche Courant,

22 Juni: Onze eeuw, juni: De Amsterdammer (weekblad), 10 Augustus. — P. Teunissen, Op excursie. Jaarboekje voor natuurvrienden, 4e jrg.: Algem. Handelsblad, 11 Mei. — Uit het wonderland. Door H. J. Krebbers. Afl. 13/14: Het Schoolblad, 20 Mei.

Doesburgh (s. C. van). — Sigurd, Een vrouwenleven. U. h. zweedsch vert. d. Ph. Wijsman: Onze Eeuw, October.

Donner (D.), — S. R. Hermanides, Wetenschap

en is-LLcnjiiiiciu: uc 01a.nu.aaru, 30 juni: tijdschrift voor gereformeerde theologie, Juli. — Klaarhamer, Toelichting bij de adviezen van meerderheid en minderheid in zake theol. faculteit en theol. school: De Heraut, 4 Mei.

Druten (J. F. van). — Wet tot regeling van het lager onderwijs. Met aanteekeningeu door H. J. G. Hartman. 4e vervolg. ie/2e gedlte: Het Schoolblad, 20 Mei en 22 Juli.

Duym (F.). — L. C. Post, In één bundel. Bloemlezing uit N. en Z.-Nederl. dichters: Nieuwe paedagogische bijdragen, Mei. — C. Roovers, De vereenvoudiging der fransche spraakkunst: De Katholieke School, 9 October.

Egeling's Boekhandel. — G. P. Früijt, Onze stamverwanten niet van verre maar nabij: De Heraut, 21 September.

Elsevier (Uitgevers-maatschappij). — De levende dieren der wereld, dl. I: Algem. Handelsblad, 28 September: Het Nieuws van den Dag, 30 September: Het Vaderland, 8 October: Kerkelijke Courant, 10 October.

Evers (G. A.). — (H. Stewart Chamberlain), Christus' woorden: Onze Eeuw, October. — Troels-Lund, De sterrenhemel en wereldbeschouwing in den loop der tijden. N. h. duitsch d. C. v. d. Heide: De Tijdspiegel, Augustus: Vragen van den dag, September. — john. ruskin, Dezen laatsten ook. U. h. engelsch vert. d. Paul Horrix: De Tijdspiegel, Mei: Onze Eeuw, Mei. — A. Slotemaker, Wat is de I. O. O. F.? De Tijdspiegel, Mei.

Flakkeesche Boek- en Handelsdrukkerij. — OlTO Janke, Schoolhygiëne. N. h. hoogduitsch d. J. v. d. Breggen: Het Schoolblad, 15 Juli.

Garde (H. J. van de) & Co. — Nederlandsche klassieken, uitgeg. d. H. Beckering Vinckers. I Vondel's Pascha: Algem. Handelsblad, 11 Mei. — Frederic Krop, De prediking der apostelen: Nederlandsche Kerkbode, 26 Juli. — j. v. d. Vondel, Gijsbrecht v. Aemstel, m. aanteekeningen d. H. Beckering Vinckers: Het Nieuwsblad voor Nederland, 20 October.

Gerlings (H.). — J. Cotton Dana, De beteekenis van de openbare leesbibliotheek in het leven van een stad; De Telegraaf, 27 October.

Goor (G. B. van) Zonen. — A. C Bos, Toon van t veer: De Tijdspiegel,Mei. — ElizeKnuttelI-abius, Van lichtstraaltjes en donkere wolken: Algem. Handelsblad, 3! Augustus. — Ethel

. S TURNER, Drie jonge meisjes. U. h. en°-elsch

d. mevr. Willeumier: De Tijdspiegel, Mei.

Ethel Turner, Het wonderkind. Vert. d. G. W. Elberts: De Nederl. Spectator, 6 September:

Gorcum (Van) & Comp. — J. G. C j00sting, Het rijksarchief in Drente: Bijdragen voor vaderl. geschiedenis en oudheidkunde. 4e reeks. Dl. II, afl. 4. — Oranje en Nederland. Kindercantate', De Katholieke School, 24 Juli.

Grentzebach (C. J. W.). — C. C van der heide, Hoe verzorg ik mijn kleintje: Vrede, 15 Juli.

Haagens (Gebrs.). — J. H. M. Charmaceiro, Verdediging is geen aanval. Briefwisseling »over Jezus als den Messias» : Opr. Haarlemsche Courant, 2 Juni.

Haagsche Boekhandel en Uitgeversmaatschappij.— Nederlandsche muziek-kalender, voor 1902: Caecilia, 1 Mei.

Haan (Jan). — J. Langhout, Zestal leerredenen: De Bazuin, 24 Mei.

Haan (W. de). — S. R. crockett, Cinderella. U. h. engelsch d. j. P. Wesselink-Van Rossum: Kerkelijke Courant, 11 Juli; Algem Handelsblad, 17 Angustus; Het Leeskabinet. — gustaf janson, Abrahams offer: Kerkelijke Courant, 16 Mei: Dordrechische Courant, 8 September'

Hansma (Laurens). — LUDWtG David, Raadgever voor hen die de fotografie beoefenen U. h. duitsch d. P. J. G. NelL Opr. Haarlemsche Courant, 2 Juni: Nieuwsblad voor Nederland, 14 Juli.

Heide (A. E. van der). — P. Kropotkin, Gedenkschriften van een revolutionair. U. h. engelsch d. Annette Dyterinck: Vrede, 1 Juli. — Vademecum der lagere wiskunde: De Katholieke School, 26 Juni; Het Vaderland, 1 Juli.

Hengel (W. J. van). — Te wapen tegen de tering: Algem. Handelsblad, 28 September: Dordrechtsche Courant, 7 October: Nieuwe Rotterdamsche Courant, 16 October.

Hilarius Wzn. (W.). — Anna Fischer-Duckelmann, Bevalling zonder pijn en Fouten in de vrouwenkleeding: De Tijdspiegel, Juni. — De gezondheid in huis: Nieuwe Rotterdamsche Courant, 5 October; Dordrechtsche Courant, 7 October; Opr. Haarlemsche Courant, 8, u en

15 October; Het Vaderland, 20 October. — jessie mansergh, Een aardig drietal. U. h. engelsch d. mevr. j. van der Hoeven: De Tijdspiegel, Juni. — Franz Schöneberger en W. SlEGERT, Sexueele gezondheidsleer: De Tijdspiegel, Mei. — Alice B. Stockham, Het hervormde huwelijk: De Tijdspiegel, Juni. — Feances SWINEY, Het ontwaken der vrouw of de rol der vrouw in de evolutie der menschheid. Vert. d. Martina G. Kramers: De Telegraaf, 24 Mei: Het Vaderland, 9 Juni: De Standaard,

16 Juni: Elsevier's Geïllustreerd Maandschrift, Juli: Vragen van den dag, October.

Holdert (Henri J. C). — J. van der Breggen, Sprokkelingen op technisch-hygienisch gebied: De Telegraaf, 9 October.

Holkema (Van) & Warendorf. — Bij het morgenuur d. H. j. de Ridder e. a. Stemmen uit de vrije gemeente, 25e jaarg., afl. 7/8: Het Vaderland. 30 Juni: Kerkelijke Courant, 18 Juli: Algem. Handelsblad, 17 Augustus. — B. Canter, Een droomer ter haringvangst: De Telegraaf, 19 Juli: Kerkelijke Courant, 25 Juli: Onze Eeuw, October: Algem. Handelsblad, 17 Augustus. — Donar, Brieven van een oud-officier aan zijn zoon: Algem. Handelsblad, 26 October. — P. H. Hugenholtz, Jr., Godsdienst en leven: Nieuwe Paedagogische bijdragen. II, 5. —P. H. W. G. van Nouhuys, Uren met schrijvers: Algem. Handelsblad, 21 September: De Indische Mercuur, 23 September: Nieuwe Rotterdamsche Courant, 18 October. — Peter Rosegger, Het eeuwige licht, 2e druk: Het Vaderland, 30 Juni: Kerkelijke Courant, 11 Juli. — Ernst yon wolzogen, Mayr de hardhandige: De Telegraaf, 10 October: Algem. Handelsblad, 12 October.

Hollandia-Drukkerij. — Marie della Grazie, Liefde. Vert. d. mevr B. de Graaft-Van Cappelle: Algem. Handelsblad, 12 October. — Licht op het pad. Eene verhandeling: Den Gulden Winckel, 15 September. — Andries de Wet, De vrijheidsoorlog der Boeren: Het Nieuwsblad vooi; Nederland, 2 Juni,