Het feit van de ontaarding der kinderen des dronkaards is nog van te weinig bekendheid. Darwin zegt, dat alle ziekten, teweeggebracht door het misbruik van sterken drank, overerfelijk, ja, zelfs overdraaglijk zijn tot in het derde geslacht en dat zij van lieverlede verergeren, wanneer de oorzaak blijft aanhouden, totdat de familie eindelijk geheel is uitgestorven.

Het individu, dat het alcoholisme van zijn ouders erft, draagt in het algemeen den stempel eener ontaarding, die zich inzonderheid doet kennen door stoornissen in de zenuwwerking. Kind zijnde is het onderhevig aan stuipen; het blijft idioot of zwakhoofdig. Volwassen is zijn hoofd klein, zijn gelaat stompzinnig, zijn oog zonder uitdrukking, dom. Vallende ziekten, doofstomheid, klierziekten, waterhoofd komen menigvuldig voor bij afstammelingen des dronkaards. Het allertreurigste voor de familie, het noodlottigste voor de maatschappij is, dat de ontaarding van lichaam en geest des dronkaards zich gedeeltelijk op zijne kinderen overplant, en deze erfelijkheid is eene der langst voortdurende en het meest voorkomende. De kinderen ondervinden den verderfelijken invloed van de ondeugd hunner ouders. Het zijn stompe individuen, of idioten, of cretins, onderhevig aan allerlei slechte neigingen. Deze, of lichamelijk of zedelijk ontaarde wezens eindigen, evenals hun vader, met waanzinnigheid, met moord of zelfmoord, met algemeene verlamming. Men kan het niet genoeg herhalen. Kinderen, wier vader of moeder dronkaards zijn, dragen gedurende hun gansche leven den stempel van hun oorsprong, stoornissen in het zenuwstelsel, zij zijn stompzinnig, idioot, aan vallende ziekten onderhevig.

Docter Lefebvre zegt, dat de alcohol niet alleen het individu verdierlijkt, maar dat zijn uitwerking zich ook in de nakomelingschap doet kennen. Alle geneesheeren, die zich met de studie der oorzaken van zenuwziekten hebben bezig gehouden, erkennen den erfelijken invloed van den alcohol, waarom dan ook bij kinderen van dronkaards vallende ziekten,