Volgens de bepalingen van het eerste hoofdstuk zal het bestuur der kolonie, totdat deze een zielental heeft van 60,000, in handen zijn van eenen wetgevenden Raad en van eene wetgevende Volksvertegenwoordiging of Lagerhuis, die beiden ten minste éénmaal 'sjaars moeten vergaderen. De Britsche landvoogd, vertegenwoordiger der Koningin, kan de wetgevende volksvertegenwoordiging ontbinden, en zoowel hare zittingen als die van den wetgevenden Raad verdagen.

De wetgevende Raad bestaat uit vijftien leden, door de Kroon aan te wijzen. Zoodra echter de kolonie 60,000 zielen telt, zullen die vijftien door de burgerij gekozen worden. Daartoe wordt de kolonie verdeeld in vijf groote kiesdistricten. Kiesgerechtigd zijn dan alleen zulke Engelsche burgers, die meerderjarig en in het volle genot hunner burgerschapsrechten zijn, bovendien een freehold hebben ter waarde van ten minste £ 200, of pachtland ofperceelen met eene huurwaarde van £ 30 'sjaars.

De Volksvertegenwoordiging bestaat uit dertig leden, af te vaardigen door de mannelijke, meerderjarige, Engelsche burgers der kolonie, welke het volle genot hebben hunner burgerschapsrechten, een freehold bezitten ter waarde van £ 100, of eene pacht of huur betalen van £10'sjaars, hetzij als eigenaar eener lease, huisheer, of inwonende (lodger).

Om tot lid van den "Wetgevenden Raad of van de Volksvertegenwoordiging in "West-Australië te kunnen worden benoemd, moet men wezen Engelsch, meerderjarig burger, in het volle genot der burgerschapsrechten en in het bezit van een freehold ter waarde van £ 500, of in het bezit van een pacht- of huurcontract ter waarde van £ 50 's jaars.

Rechters worden benoemd voor hun leven, maar kunnen door de Kroon worden ontslagen, als er termen bestaan en als de beide Kamers der kolonie haar daartoe uitnoodigen.

De Kroon behoudt het recht de kolonie later in één of meer gedeelten te splitsen, elk met zoodanig afzonderlijk