Schoohiieuws.

elk op zich zelf reeds pleitten voor liet remplaceren, namelijk: 1°. lager traotementen aan het vrouwelijk personeel; i 2°. de ongunstige afloop der examens voor hulponderwijzers ; 3°. afschaffing van het kweekelingstelsel, en 4°. meerdere hulp verleenen op de lagere scholen. Toch kwam spreker zulk eene vervanging door hulponderwijzeressen niet gewenscht voor zoolang nog de vereischten voor het hulponderwijzeresexamen lager gesteld waren, dan die van hulponderwijzer en het afnemen dier examens nog niet in het openbaar plaats had.

Uit de discussie bleek verder, dat verscheidene leden er niet tegen waren, om alleen in de laagste klasse eene hulponderwijzeres toe te laten.

"Was men gewoon , telken jare de vergadering opgeluisterd te zien door zangstukken uitgevoerd door het Enschedesche mannenkoor, ook nu vergastte het bij afwisseling de Vergadering op eenige schoone ensemble stukken en keurig voorgedragen solo's van den Heer A, Koster.

De Voorzitter benoemde de afdeeling Nyverdal tot voorzittend gezelschap, om de werkzaamheden voor de volgende bijeenkomst te regelen ; en noodigde den Heer Bruins , hoofdonderwijzer te Hellendóorn,, uit de spreekbeurt te vervullen, bedankte èn sprekers, èn zangers, èn allen die het hunne hadden bijgebragt , deze vergadering regt aangenaam en nuttig te doen zijn.

Thans werd de vergadering gesloten; eenige oogenblikken later zag men vele leden op nieuw vergaderd aan een eenVoudigen maaltijd, waar een zeer aangename toon heerschte en het zijne bijbragt om de genoegens van den dag te verhoogen.