Boekbeoordeelinqen.

kundig verbaal gelezen en wij kunnen er niet aan twijfelen , of zijne jeugdige lezers zullen instemmen met onze betuiging , dat de overwintering door hem zoo is beschreven , dat men als het ware met de mannen in de hut medeleeftKinderen, die nog niet bedorven zijn door de lectuur van Gustave Aïmaed en tutti quanti, zullen, wij zijn ea' zeker van , het boek niet uit de hand leggen, vóór zij het ten einde toe zullen hebben gelezen. Vooral zullen zij prat hebben in dien goed geteekenden en volgehouden altijd opgeruimden scheepsjongen , die te midden van al zijn lijden en al zijn wederwaardigheden zijne opgewektheid niet verliest en evenmin de gedachte aan zijn " Grootje" uit het geheugen laat gaan.

Het boekje is zeer geschikt om als geschenk te worden uitgereikt. Het is daartoe met 8 platen versierd. De titelplaat , waarop eene afbeelding der teruggevonden voorwerpen staat, is o. i. het best gelukt. Ook het kijkje in de houteu hut en de platte grond daarvan zouden wij er ongaarne bij hebben gemist. Zoo andere platen de strekking hebben den prijs (dien wij niet weten) te verhoogen, zouden wij haar gemis volstrekt niet betreuren.

Een goedkoope uitgave van „ Kloek volk met kloeken moed" zouden wij in handen wenschen van vele, zeer vele kinderen. Moge de uitgever in het debiet van deze uitgave aanleiding vinden, om aan dien wenk gehoor te geven.

In de Kinderkamer. Twaalf liedjes met Pianobegeleiding i door J. Worp. Groningen , J. B. Wolters. 1873-

Onder dezen titel verscheen juist een twaalftal liedjes met woorden van de Heeren Gouverneur , Leopold en Eein-

KINGH.