Schoolrriemvs.

en aannemer tot eere verstrekken. De eerste, de Heer Krieger van Alkmaar, heeft zijn gevestigden roem gehandhaafd ; de tweede, de Heer de Geus , van Noord-Scharwoude, het in hem gestelde vertrouwen niet beschaamd; en de laatste , de Heer Veeheij , van den Helder, mag aanspraak maken op eene aanbeveling welke hij zoo zeer verdient.

noordholland.

Zesde schooldistrict.

Oudkarspel, 30 Januarij 1871. Het was heden voor deze gemeente een regt feestelijke dag door de inwijding van de Voorbereidingsschool en hiermede verbondene school voor nuttige en fraaije vrouwelijke handwerken.

Had men aan eene zoodanige inrigting sinds lang behoefte gevoeld, thans werd het Gemeentebestuur in staat gesteld daarin te voorzien door eene milde bijdrage van het Hoofdbestuur der Maatschappij : tot Nut van H Algemeen en ruime giften der gemeentenaren.

De Heeren Beeloo , Inspecteur van het lager onderwijs in Noordholland, Luijmes, Schoolopziener in het zesde schooldistrict en van Hees , Secretaris van bovengenoemde Maatschappij , konden om verschillende redenen de inwijding tot hun leedwezen niet bijwonen; de overige genoodigden evenwel, waaronder plaatselijke autoriteiten en de hoofdonderwijzers van Langedijk en St. Pancras werden door den Heer Kroon|, Burgemeester der gemeente, ter feestzaal ingeleid , waar de schooljeugd hen met een welkomstlied begroette.

De Heer Kroon , die reeds zooveel goeds tot stand bragt op het gebied van het lager onderwijs en ook tot deze zaak zooveel heeft bijgedragen, schetste met een gepast en hartelijk woord den oorsprong en het doel dezer stichting, wenschte