Schoolberigten.

KW »i«tr. Mr. &. ffl. van BBaigewts,

te Utrecht.

BENSWOUDE. De vacature aan de Openbare lagere school, ontstaan door het vertrek van den hoofdonderwijzer O. Lammers naar 's Graveland, is vervuld door de benoeming van den Heer S. Eoelofsen , hoofdonderwijzer aan de Openbare school aan de Valk, gemeente Ede. Yan de 31 die zich hadden aangemeld, namen 17 candidaten deel aan het op 22 Augustus gehouden vergelijkend examen. Op de voordragt werden geplaatst de Heeren: D. van Pelt , hulponderwijzer te Bleiswijk; J. van der Hout , hulponderwijzer te Haarlem; J. Larue , hulponderwijzer te Wijk Mj Buurstede; S. Eoelofsen, hoofdonderwijzer te Ede, en W. J. Nijveld , hulponderwijzer te Oosterheek.

EHENEN. De Eaad heeft den hulponderwijzer aan de Openbare lagere school te Eist, G. G. van Altena, verplaatst naar de Openbare lagere school te Achterberg, en in zijne plaats te Eist benoemd den hulponderwijzer G. M. van Altena.

VEENENDAAL. Bij besluit van 24 Julij 1871 heeft de Eaad dezer gemeente aan den Heer H. P. Dewald , hoofdonderwijzer aan de Openbare lagere school, verleend een eervol ontslag, in te gaan op 1 October e. k.

V Etistr. JTKir. Mr. Bosch van SPrahestein,

te Utrecht.

VLEUTElSr. Op 24 Augustus 1871 is, ten overstaan van den Schoolopziener, bijgestaan door den hoofdonderwijzer aan de gesubsidieerde Bijzondere school te Wijk bij Buurstede, J. E. van Eheden, het vergelijkend examen gehouden ter vervulling van de betrekking van hoofdonderwijzer der Openbare school. Op de voordragt zijn geplaatst: 1°. J. van der Hout, hulponderwijzer te Haarlem; 2°. H. Schipper,