1058 Boekbeoordeelingen.

eene stem, vol majesteit, hoorde zeggen: Talitha kümi! Die woorden, en de wijze, waarop zij gesproken waren, kon hij nut Vergeten. Zou het nu wel zoo vreemd zijn, dat petrus aan markus, met een innerlijk gevoel van jezus grootheid, gezegd had: « O mijn zoon , markus ! gij moest die woorden Talitha kümi gehoord hebben ! Met welk eene majesteit — met welk eene waardigheid sprak Hij ze uit! En met welk een gevolg werden zij bekroond! Die woorden zullen mij immer in de ooren klinken." Zou het — indien dit zoo geweest zij — dan Wel vreemd geweest zijn , dat markus die woorden, waarmede zijn Vader en Leeraar zoo veel op had, letterlijk schreef, zoo als de Goddelijke Meester dezelve had uitgesproken? — Dit zelfde willen wij ook toegepast hebben op het geval, Mark. Vil. 34. Deze gissing, die misschien nieuw is, verklaren wij ons gevoelen te zijn, en, indien wij ons niet bedriegen, kan zij niet als geheel ongepast worden aangemerkt.

jezus verblijf te nazareth. De dood van

johannes den dooper, is het opsch-ritt van Hoofdst. XI. Reeds hebben wij, in onze eerste beschouwing van dit stuk, onze gedachten over den tijd, wanneer jezus te JS/azarèlh zal geweest zijn, medegedeeld, en hebben ons voor het gevoelen verklaard, dat zulks ïiiet lang na het aanvaarden van zijn werk, als openbaar Leeraar , zal hebben plaats gehad. Thans zeggen wij daar niet meer vau. Wat de zaak betreft, zoo als wij dezelve hier vinden , zeggen wij alleen , dat zij door den Heer van der palm uitnemend leerzaam is bewerkt en voorgedragen. Het