7<5 overzigt van het schoolwezen in

veel goeds achterlatende, ha'VemAN in' een ellendig gat een zestigtal kinderen onderwijst, hetwelk ik, niettegenftaande alle mijne pogingen, tot nog toe niet verbeterd krijgen kan! Ook'in dit dorp wordt flechts ééns in de week gedurende een vierendeeljaars in den winter door den Predikant met de kinderen gecatcchifeerd.

Het Gemeente - beduur van het Hoogezand is het eenige in mijn District, waarmede ik het over de aanftelling van Plaatfelijke Schoolopzieners nog niet eens heb kunnen worden. Door dat van Westerbroek zijn op mijn verzoek aangefteld de Heeren o. van iddekixge te Cropsmlde en w. van aalst te Foxhol.

Van het Gezclfchap te S/ochteren, dat elf Ieden telt , behooren er acht onder het Gemeentebeftuur van Shchteren. Deze acht maakten oorfpronkclijk dit Gezclfchap uit , en eerst dit jaar werd hetzelve met de Onderwijzers van ten Post, Garre/sweer en Woïierfum vermeerderd, en bezwaarlijk kan men, dunkt mij, van een Schoolonderwijzers-gezclfchap zoo veel nut zien, als ik van dit Gezclfchap federt den tijd , dat hetzelve bcftond, (nu bijna twee jaren) reeds ontwaarde.

Ook dit Gezelfehap heeft thans, op mijn voorftel, de loffelijke gewoonte , dat alle de leden van tijd tot tijd met eikanderen beurtelings de fcholen van ieder Onderwijzer , tot hetzelve behoorende , bezoeken, ingevoerd , en misfehien ligt daarin deszelfs grootfle voordeel. Meester hagenouw te Harkjlede wijdt zich, fe. ^crt niJ geen-Gaarder en Ontvanger meer is, geheel

aan