Mengelwerk.

die door liet Uitvoerend Bewind, bij Besluit van den 22 Augustus 11., tot School-opzieners en Leden der Departementale Sclioolbestuuren zijn aangesteld, dat dit algemeen Verslag, uit hoofde van het kort tijdsverloop sedert het in werking brengen der nieuwe Schoolverordeningen , en van het ongunstig jaarsaisoen, 't welk naauwlijks eenige opzettelijke School-bezoeken gedoogde, die volledigheid niet zal kunnen bezitten, welke men daaraan wel wenschte te geven; doch, daar wij niet te min verzekerd zijn genoegzame data to bezitten, om in het schetsen dor groote trekken van ons tafreel ons aan geeno merkelijke misvattingen bloot te stellen, hebben wij geoordeeld met hot inzenden van dit Verslag niet te moeten toeven tot aan het bekomen van naauwkeuriger berichten, maar daartoe al aanstonds over te gaan; en zulks om de navolgende reden:

In de Publicatien van 15 Junij en 22 Augustus de-vorigen jaars, houdende verordeningen omtrent het openbaar lager Schoolwezen, zullen, uit kracht dor sedert dien tijd ingevoerde Staatsregeling, noodwendig veranderingen moeten gemaakt worden: want, behalven dat daarbij de oude verdeoling in Departementen en Kingen ten grondslag is gelegd, en geenzins voorzien geworden de voortduurende betaling aan Kerkelijke Bedienden' waardoor alles, wat tot do oprichting van zeker Schoolfonds betrekking heeft, grootendeels is vervallen, z° '3 daarbij ook gerekend op eene meerdere afhankelijkheid van Departementale en Gemeentelijke Bestuuren, 611 eene meerdere concentratie van allo belangen in den boezem van het Algemeen Bewind, dan overeenkomstig is met den geest en de bepalingen der tegenwoordige

ld

Staatsregeling. Er zal dus op nieuw moeten bepaal