Schoolnieuws.

menigte, begeerig om dit eenvoudig kinderfeest bij te wonen! Van waar, vraagt men inmiddels, hier die aanzienlijken en gegoeden, die geene bijzondere pracht of glans verwachten kunnen, en echter deze zaak niet onder de minst aangename vermaken houden, welke hun in den afgeloopen winter zijn aangeboden?

Van waar daarentegen die mindervermogenden, ja armen , die hier mede niets bijzonders kunnen verwachten, en vooral niets wat hun' toestand dadelijk zoude kunnen verbeteren, of hunne armoede verminderen. En toch snellen alle deze hier zamen, voelen zich als 't ware door éénen band verbonden, en rekenen dit als het feest der feesten, al is het ook stil en eenvoudig, en door geene uiterlijke aantrekkelijkheden gekenmerkt! En welke nu is die band? — Welke de oorzaak van hunne gewillige en gretige zamonkomst? Het is, gelijk hot zoo menigmaal van deze plaats gozogd werd, en met opgetogenheid door mij herhaald mag worden: de belangstelling in het lot der behoeftige jeugd!

Ja! deze doet alle rangen en standen zamenvloeijen, en brengt te weeg, dat allen, die wij hier thans aanschouwen , zijn armen, of vrienden en weldoeners der armen, waarvan gene zich kenmerken door dankbaarheid, deze door hartelijke welwillendheid.

Is nu deze omstandigheid bevredigend voor den spreker, die door zijne Medecuratoren andermaal is uitgenoodigd, om verslag te geven van de hun toevertrouwde werkzaamheden, en die zich daaraan (hoezeer van zijne geringe krachten bewust) geenszins wenscht te onttrekken, er staan daarentegen bezwaren over, welke hij zich, als zoodanig, niet kan ontveinzen. Vooreerst toch heeft bet te doene Verslag, door het opsommen van cijfers