Schoolnieuws.

niet aan twijfelen, dat wij steeds met de meeste belangstelling ieder half jaar de proeven uwer vorderingen kwamen onderzoeken en met blijdschap den gunstigen uitslag daarvan bij de meesten uwer mogten opmerken. Zoo zagen wij u van de eene klasse tot de andere overgaan , en eindelijk tot dat oogenblik naderen, dat gij onze scholen vaarwel moest zeggen, om in de maatschappij meer aan u zeiven te worden overgelaten.

Wij mogen hier opentlijk van u getuigen, dat gijl. den tijd niet onnuttig besteed, en trouw van het onderwijs gebruik gemaakt hebt, dat u met zooveel aandrang op onze scholen gegeven werd. Doch behalve in het aanleeren der voor u gepaste en nuttige kundigheden, hebt gij ook tot heden toe, een goed gebruik gemaakt van die lessen van deugd en levenswijsheid, welke u daarbij vooral werden voorgehouden, en waarmede het ons niet minder tot genoegen strekt u te mogen geluk wensehen, dan met uwe belooningen zelf.

Doch hoe zal het nut in 't vervolg met u zijn?

Zal diezelfde gunstige uitspraak over u kunnen blijven bestaan, en zult gij u over eenige jaren, voor deze zelfde menigte, die u blijft gadeslaan, en vooral voor Hem, die alles ziet, niet behoeven te schamen en te verontschuldigen ? —■ Zult gij van de twee wTegen, die thans voor u geopend zijn, den goeden of den kwaden kiezen? God geve den eersten! Doch wilt gij daartoe de ware kracht, de wezentlijke hulp (het is een laatst, doch welgemeend woord, dat ik hier als Curator en vriend tot u spreek), zoekt dezelve dan bij dien God, wiens bijstand voor u, even als voor allen, onmisbaar is. ■— Vertrouwt op Hem, wiens naam liefdé is, en die bij een biddend opzien tot- en eene wezentlijke overgifte