Schoolnieuws.

gloeit nog in zijne borst, de liefde voor zijn edel werk doortintelt nog zijn gemoed. En komen ook met het klimmen der jaren de gebreken des ouderdoms, vooral kenbaar in eene in den laatsten tijd toegenomene doofheid, die hem een' geschikten medehelper hebben doen zoeken, toch onttrekt hij zich niet aan zijn werk, en is hij het liefst djiar, waar hij steeds zoo gaarne was en zich altijd zoo wel gevoelde, onder de hem toevertrouwde jeugd.

O, ik zoude het zoo gaarne schetsen, hoe ik den man heb aangetroffen, troost zoekende en vindende in zijn zielverheffend werk, onder zijne hem zoo innig minnende leerlingen, toen bitter zielelijden hem trof; maar ik zoude vreezen zijn gevoel te schokken, zijne kieschheid te kwetsen. De onderwijzers van het Vierendeel kunnen het getuigen hoe hij nog steeds een der ijverigste leden is van dat onderwijzers - gezelschap, en hoe hij , nog in den laatsten tijd, jaarlijks met een paar zijner jeugdige ambtgenooten, uitstapjes plagt te doen naar andere scholen om degelijke onderwijzers te zien werken, ten einde daardoor zich zeiven en zijne jeugdige vrienden te vormen.

Ja, achtingwaardige Reinders! eene halve eeuw hebt gij zoo met onverdroten ijver en onverminderde belangstelling gewerkt aan de gewigtige taak, de opvoeding der jeugd, en gij hebt eenen ruimen zegen op uw werk mogen smaken, dien zegen, dien de liefderijke Hemelvader aan ieder wil schenken, die getrouw zijne roeping ver vult. De bewustheid van nuttig werkzaam te zijn geweest, — de liefde en achting, die gij in zoo ruime mate moogt genieten van uwe ambtgenooten, waaronder zoovelen groote verpligting aan u hebben, van uwe dorp-