Schoolberigten.

HAZERSWOUDE. De Bijschool, aan den Rijndijk, vacant. Junij 1853.

III Distr. n. van Minlnopen I,ut»be»'tot*.

GOUDA. De verdienstelijke J. van Butjben, onderwijzer eener Bijzondere school van de tweede klasse voor jongens en meisjes, heeft, op zijn verzoek, eervol ontslag ontvangen uit zijne betrekking en zijne school met het einde van Junij gesloten.

Deze school is, bij besluit van Burgemeester en Wethouders, van den 24 Junij j. L, opgeheven.

GOUDA. Bij besluit van Burgemeester en Wethouders van den 29 April j. L, is aan D. Rdijtee, Jr., hebbende den tweeden rang en toelating tot het geven van onderwijs in de Fransche, Engelsche en Hoogduitsche talen magtiging verleend tot de oprigting eener Bijzondere school van de tweede klasse voor jongens.

Gemelde onderwijzer heeft, na bekomene magtiging daarin aangesteld, zijne school geopend met den 1 dezer.

GOUDA. De verdienstelijke onderwijzeresse G. M. Krom heeft op haar verzoek eervol ontslag verkregen uit de betrekking van openbare Dag - en Kostschoolhouderesse voor jonge jufvrouwen, met oogmerk om zich elders te vestigen. Zij heeft hare lessen geëindigd met het einde der maand Julij j. 1.

Ten aanzien der vervulling der school zie men nader berigt te gemoet.

GOUDA. Bij besluit van Burgemeester en Wethouders van den 2? Mei j. 1., is vergunning verleend aan H. C. Begeer, Directeur van het Instituut van opvoeding en onderwijs te Ellurg , om, ter vervanging van de inrigting tot nu bestuurd door den onderwijzer J. Schouten, op te rigten eene Bijzondere school van de