voor den vereerder van jezus. 485

tot voor den troon der Godheid! Zulk een gebed „ wordt gaarne van den goeden gcd verhoord."

Hoe toch zou en kan het edel voornemen, om goed u willen zijn, dat door het gebed bevestigd, bekrachtigd wordt, en de overtuiging: dat tk voor het aangezigt van den Almttnden, den getuige en rtgter mijner verborgen/Ie gedachten en harJcUngin wandel, welke overtuiging door het gebed levendiger wordt, zonder den zaligden invloed op mijn leven blijven ?! neen dit kunnen zij volftrekt niet! God zij hiervoor geprezen ! Halleluja!!

Op dezelfde wijze zal toch ook het Godvruchtig gebed tot god, om vermindering van ons lijden, om leniging der fmarteri , door de, door hetzelve bewerkre, gerustere en lijdzamere overgeving aan den wil van eenen god, die ook de Vader, de liefdevolle Vader der lijdenden is, en hen op den ruwden weg des te veiliger ter gelukzaligheid leidt, zeker het gevoel van ons

lijden verminderen. Mijn jezus gaf zich gewillig

over san den wil van zijnen Vader, en god verhoorde hem in het akelige Gethfemane! Welk een voorbeeld!! God! god!! leer ons hier ook uwen Zoon, uwen geliefden na te volgen!

Men zou hier tegen kunnen inbrengen: dat zulke weldadige uitwerkfelen niet zoo zeer door het gebed, als wel doox een levendig geloof aan god en aan de deugd worden voortgebragt. Wij ftemmen dit gaarne toe ^ ja wij dellen zelfs vast: dat een man met een altijd voortdurend levendig dadelijk geloof wel het gebed ontberen kan, en hetzelve niet noodig heeft, dewijl zijn geheel leven het beste gebed, de volmaaktfteGodsvereering is; maar noemt mij eens eenen man, die onder al de wisfelvalligheden van dit leven, in geluk en ongeluk, zichzelven altijd gelijk is, en met een onverminderd vertrouwen op god, meteenen onafgebrokenen

ijver naar waarheid en deugd jaagt. Zou een man ,

zelfs de deugdzaamde, wel zonder bidden in ztm geloof aan god en jezus kunnen volharden? ——- N.-eni ik geloof het niet. — Jezus, mijn jezus bad dagelijks .... Goddelijk voorbeeld voor den braven!!

Wij, die dezen hoogen trap van volmaaktheid niet bereikt hebben of kunnen bereikenwij allen kunnen het eebed niet ontberen; het gebed is voor ons pligti Hh 3 de