'n krach.

er van een mathematische zekerheid in ons metier nóóit

sprake is Als ik je zeg dat 't kan, dan moet je me

gelooven.... Als Starman gelooft dat 't kan, dan kan jij 't waarachtig ook wel doen, zou ik denken.

GREVELAAR (laat zich imponeeren): Jawel maar

je noemde daar straks toch 'n paar fondsen.... die....

STRUWEN (a.b.J: Verdiep je maar niet in dergelijke transacties.... we hebben eens en voor goed afgemaakt, dat ik de zakelijke leiding heb.... (Grevelaar maakt beweging) natuurlijk met je volle toestemming.... als 't werkelijk ernstige zaken aangaat.... daar houd ik me aan.... en doe jij dat ook... . dat is 't beste. ... dan hebben we geen geharrewar. .. .

GREVELAAR (révolté): Ik laat je immers je gang gaan.... alleen in dit geval wil ik....

STRUWEN (spottend): Oho... . meneer wil. (quasi gelaten) Bien... . zeg jij dan maar wat jij dan wèl wil.

GREVELAAR (weifelend, onzeker): Ik mag toch wel 'n opheldering vragen.... ik moet zeker zijn dat wij met Starman in geen conflict kunnen komen.... en daar bén ik niét zeker van. ... ik zie met geen mogelijkheid in na 3 maanden zoo te staan dat wij zijn hulp kunnen missen... Met die Petoeris loopt 't mis, dat weten we toch na de laatste berichten en daar geef j e hem een groote post in....

STRUWEN (overredend): En ik zeg je, dat 't met die Petoeris vooreerst nog heelemaal niet mis loopt.... er is nog niets officieels bekend, dat alarmeerend bericht van de vorige week is overdreven. ... dat heb je trouwens in de laatste vergadering zelf toegegeven, we hadden dien Pieterse nooit moeten uitzenden, dat is een stomme streek geweest, dat is 'n pessimist die door zijn eigenzinnigheid al meer de boel in de war heeft gestuurd.... we hadden ons aan de bestaande rapporten moeten houden.... dat was oneindig beter geweest.... die zaak is niet slecht, voordat wij zekerheid omtrent de laatste draadberichten hebben moeten wij het officieel rapport afwachten en daarmee zijn 6 a 7 weken gemoeid.... Die snuggere Pieterse heeft natuurlijk buiten zijn twee collega's om ons dat bericht gezonden,