SP KL.

hebben laten wachten. Maar het was haar opeens onmogelijk om dien naam nu uit te spreken en het besef daarvan joeg een klam-heet angstgevoel door haar heen. Zij had kunnen schreien; er leek een donkerte te groeien in haar hoofd; haar tanden bebeten bang haar onderlip.

Het laatste weg-eind konden zij weer naast elkander loopen. In de stille avondlucht waren geen andere geluiden dan het stappen van hun voeten over den weg en de klank van Jules' kalme stem. Soms antwoordde Janne hem met een enkel woord, waarvan zij zelf nauwelijks wist. Telkens deed een rilling haar schouders schokken en zij voelde het bonzen van haar hart. Tusschen de boomen, waaronder het al donker werd, kwam een verre lampschijn naar hen toe. O, nu verlangde zij naar huis, naar alleen zijn in haar eigen kleine kamer!.... In een huivering zuchtte zij.

„Zie je wel dat je koud geworden bent!" zei hij met zachte, als verwijtende stem. „We hadden eerder moeten gaan loopen." Hij legde zijn handen om haar armen heen en door de dunne mouwen voelde zij de warmte van zijn handpalmen over haar vleesch stroomen. Zij stond stil, als plotseling tegengehouden. Van ver kwam op een windzucht een vleug muziek aangegleden, vaag en zacht. En van een smartelijk, zwaar-zoet geluk voelde zij opeens zich volstroomen, haar knieën trilden, haar mond gleed even-open. „Oh nee...." sprak zij, „je vergist je...." Naar hem opziend voelde zij zijn blik in den hare, zag zij zijn gezicht, vreemd-verteederd in de onzekere schemering naar het hare gebogen. Vlijmend en heerlijk, voor 't eerst zalig en wanhopig f el-bewust, doorschichtte haar het weten....

En hij die daar over haar gebogen stond, zijn zekere handen om haar sidderende armen, las het in haar oogen.

Als in een droom, waarvan zij zelf besefte, dat het een droom was, liep Janne de volgende dagen door het huis. Toch schimde achter dezen droom de gewone werkelijkheid niet weg; haar hoofd dacht, haar handen deden het dagelijks noodzakelijke, prompt en zonder hapering. Niet zooals drien eersten dag, toen het wonder over haar was