HET GEVLOEKTE LAND.

wat in z'n mouwen. Die schudde Krelissie af en douwde bem gevoelig in een hoek.

Toen was 't ventje door 't dolle heen; 't schuim stond hem op de lippen. Hij had z'n mes gegrepen — en daar hebben alle Kokken goed mee terecht gekund — denk maar es aan Mans Kok, z'n vader, die Peet Ooievaar haast dood sneed, en Jannes Kok en Barteld Kok.

Nou, hij bad z'n mes gepakt en zou Bart Holsers „kaken", zoals hij zei. Maar Bart had Krelis met z'n tabaksdoos zo'n pets voor 't hoofd gegeven, dat hij achteruit gesuizebold was. 1 Al gauw was d'r politie gekomen en had Krelissie meegenomen. Die had raak tegen gesparteld, en toen ie buiten was, had ie nog z'n schoen uitgetrokken en die door de ruit gesmeten.

Bart zou hij 't wel betaald zetten, dat moest die zich maar voor gezegd houden. En Krelis zou geen Kok wezen, als hij Bart niet op een of ander keer lelik te pakken kreeg.

Bart mocht wel oppassen, want Kokken waren Kokken.

Louw had het gewaagd — de oliejas was niet te vinden — meer dan nat kon hij toch ook niet. Hij bedacht, dat er straks bezoek zou komen uit Kortelo, zwagerslui van z'n vrouw. — Mocht 't dan regenen, als 't bezoek kwam wilde hij in de kleren zijn. En op tijd zouden ze zeker komen, want die Kortelo mensen gaven om regen geen oort.

Nauw was de ruit gezet en had hij van Hermans een zoet slokje genoten of de lucht dunde en scheper Martenman, die juist kwam aangewipt voor een druppelke, omdat 't kermis was, oordeelde, dat het met 't weer nog wel zou gaan. Er kwamen vegen in de lucht, en dus was d'r boven wind. 't Zou aanstonds wel droog wezen.

De scheper kreeg gelijk.

Toen Louw z'n derde glaasje had geleegd, hield de regen op en kon hij in 't droog naar huis stappen, onguur in stemming dat hij nu voor niets een nat pak had gehaald.

Tegen tienen blauwde de lucht, de zon kwam even door —'t kon toch nog goed kermisweer worden.

Langzamerhand kwam nu het volk voor de dag, maar eerst tegen twaalven was de kermis op gang. 't Nare weer van die morgen had de mensen lang in huis gehouden, had de boerinnetjes