beschikken niet over het kapitaal, dat tegenwoordig vereischt wordt om een dergelijke firma op modernen voet te kunnen uitrusten.» Daar gaat hij eindelijk, Laarmans. «Bij de recente begrafenis van een bekende politieke persoonlijkheid,waarvan wij den naam zullen verzwijgen, want de naam doet niets ter zake, werden wij getroffen door de voorbeeldige wijze, waarop het geheele ceremonieel door de van ouds bekende firma Korthals et Fils, van Gent, ingepikt was.» Neen. Verander «ingepikt was» in «geleid werd». «Vooral viel ons hun nieuwe motorhjkwagen op, de Korthals XIV, die speciaal gebouwd is voor het vervoer van lijken, van de eene stad naar de andere, en die ook uitstekende diensten bewijst bij het overbrengen van een afgestorvene naar een begraafplaats die, zooals in de meeste groote steden, ver buiten het centrum gelegen is. Het gebruikelijk stapvoets rijden, waarvan met paarden onmogelijk kan afgezien worden, en dat de overspannen zenuwen van de aanwezigen op zulk een zware proef stelt, kan vervangen worden door een snelheid van 10 tot f 5 km. per uur, zonder eenig opzien te baren. Met paarden is zulks onmogelijk, doordat de kadens moet aangehouden worden.» Dat is waar, Laarmans, want een dravend paard ziet er vroolijk uit, en dat mag niet. «Voorop bevindt zich een drie-persoons-coupé, waarvan twee plaatsen uitsluitend gereserveerd zijn voor familieleden, die, zelfs bij ’t overbrengen naar een andere stad, van ’t stoffelijk overschot niet willen scheiden. Deze coupé is volkomen afgezonderd van ’t overige van den wagen.» Dat moet gezegd, Laarmans, anders konden zij vreezen dat zij bij den doode moeten zitten. «De snelheid kan tot 80 km. per uur opgevoerd worden. Wij kunnen hier nog aan toevoegen dat dezelfde firma sedert eenigen tijd een tweeden motorwagen in dienst heeft, de Korthals XV, die speciaal is ingericht voor het transport van zieken en gekwetsten. Deze wagen is uitgerust met een hangmat en voorzien van speciale veeren,die de zwakste schokken zoo volkomen opnemen,dat de patiënt er niet in ’t minst door gehinderd wordï. Om beide innovatiën wenschen wij de firma Korthals et Fils van harte geluk.» Zie zoo, dat is voldoende. Korthals heeft immers toch al geteekend, dat hij de studie gelezen heeft en goedkeurt? Zend dat nu maar aan den drukker, Laarmans, en vraag per omgaande een proef in drievoud.