meer ea van meer beteekenis, die geen gedenkteeken ontvingen door impopulariteit of gebrek aan aandacbtvestiging. Zoo is het met Ghristiaan Huygens gegaan. Zijn broeder Gonstantijn, de dichter, is veel- meer bij het nageslacht in herinnering gebleven, naar hem zijn pleinen en straten genoemd en hij heeft zijn gedenkteeken halfweg de i Zeestraat», den Scheveningschen weg door de Boschjes. Maar Ghristiaan, de ontdekker van vele geheimen des sterrenhemels, de uitvinder van het slingeruurwerk, de ingenieuse natuurkundige van wien Prof. Harting schreef dat zijn naam in één adem zal genoemd worden met die van Galileï en Newton, zoolang de natuurwetenschap zelve in eere gehouden w'ordt, die Neierlandsche geleerde welke in 1695 stierf, werd tot heden in eigen land door geen herinnering gehuldigd. Wel werd zijn naam aan verscheiden sterredeelen gegeven, wel is er een straat te Parijs die naar hem heet, maar Nederlhnd veronachtzaamde hem in dit opzicht, t0t.,., een eenvoudig leeraar, maar een man door heel ons land bekend om zijn populariseering van de natuurwetenschap, D' Bleekrode van ’s Gravenhage plotseling kwam te overlijden, die zijn vereering voor den grooten landgenoot en voorzaat niet beter had kunnen toonen dan door een kapitaal van 40,0ü0 gld. na te laten tot stichting van een standbeeld voor Ghristiaan Huygens. Deze daad strekt den eenvoudigen leeraar zelf tot onvergankelijke eer en waar de hoogleeraren Bosscha en Korteweg juist bezig zijn, zoo voortreffelijk Huygens’ werken uit te geven, mag het Nederland der eeuw er roem op dragen den grooten 17'''-eeuwer recht te hebben laten wedervaren.

Meermalen heeft Nederland tijden van verval en verslapping gekend, waarin de oude energie als uitgedoofd