3. Bij herhaling binnen twee jaar na een onherroepelijke veroordeling wegens overtreding van een der in het eerste lid genoemde artikelen kan hechtenis van ten hoogste twee maanden worden opgelegd. In dat geval kan de rechter tevens de openbaarmaking van de uitspraak gelasten.

Artikel 21

De in deze wet strafbaar gestelde feiten worden beschouwd als overtredingen.

Artikel 22

Met de opsporing van overtredingen van deze wet zijn, behalve de ambtenaren bedoeld in artikel 141 van het Wetboek van Strafvordering, belast de ambtenaren van de voogdijraad.

Overgangs- en slotbepalingen

Artikel 23

Een schriftelijke kennisgeving aan burgemeester en wethouders als bedoeld in artikel 5, betreffende pleegkinderen, die in gezinnen of inrichtingen worden verzorgd en opgevoed ten tijde van het in werking treden van deze wet, moet worden gedaan binnen drie maanden na dit in werking treden.

Artikel 24

Met de uitvoering van deze wet is belast Onze Minister van Justitie.

Artikel 25

Deze wet treedt in werking op een nader door Ons te bepalen tijdstip.

Artikel 26

Deze wet kan worden aangehaald onder de titel „Pleegkinderenwet”.

Lasten en bevelen, dat deze in het Staatsblad zal worden geplaatst, en dat alle Ministeriële Departementen, Autoriteiten, Colleges en Ambtenaren, wie zulks aangaat, aan de nauwkeurige uitvoering de hand zullen houden.

Gegeven ten Paleize Soestdijk, 21 December 1951.

JULIANA.

De Minister van Justitie, H. MULDERIJE.

De Minister van Sociale Zaken, A. M. JOEKES.

De Minister van Binnenlandse Zaken, BEEL.

Uitgegeven de vijftiende Januari 1952.