zegelbeeld met kleinhandelsprijs in havanabruin en een lijnopdruk in blauw verticaal aangebracht door het vakje van de prijsaanduiding;

die onder a, voor zover zij zullen dienen voor sigaren belast met een accijns van 20 ten honderd, een ondergrond in bruingrijs, een zegelbeeld in terracotta, een indruk, vermeldende soort van het tabaksfabrikaat, hoeveelheid en kleinhandelsprijs eveneens in terracotta en een lijnopdruk in blauw verticaal aangebracht door het woord „sigaren” of het woord „assortiment”;

die onder b, voor zover zij zullen dienen voor sigaren belast met een accijns van 20 ten honderd, een ondergrond in bruingrijs, een zegelbeeld met kleinhandelsprijs in terracotta en een lijnopdruk in blauw verticaal aangebracht door het vakje van de prijsaanduiding;

die onder c, een ondergrond in bruingrijs, een zegelbeeld in roodbruin en een indruk, vermeldende soort van het tabaksfabrikaat, hoeveelheid en kleinhandelsprijs eveneens in roodbruin;

die onder d, een ondergrond in bruingrijs, een zegelbeeld in blauw en een indruk, vermeldende soort van het tabaksfabrikaat, hoeveelheid en kleinhandelsprijs eveneens in blauw;

die onder e, een ondergrond in bruingrijs, een zegelbeeld in rood en een indruk, vermeldende soort van het tabaksfabrikaat en hoeveelheid eveneens in rood.

De vóór 1 April 1949 uitgegeven zegels behouden hun geldigheid voor zover ze zijn aangebracht op verpakkingen van tabaksfabrikaten °f om sigaren, welke in het vrije verkeer voorhanden zijn.

De na 31 Maart 1949 en vóór het inwerkingtreden van de wet van 8 Mei 1952, Stb. 249, uitgegeven zegels voor sigaren behouden hun geldigheid voor zover ze zijn aangebracht op verpakkingen of om sigaren, welke in het vrije verkeer voorhanden zijn.

Artikel 2

Dit besluit treedt in werking met ingang van de tweede dag na die der dagtekening van het Staatsblad, waarin het is geplaatst, en vervalt met ingang van 1 November 1952 behalve ten aanzien van de geldigheid van zegels aangebracht op verpakkingen of om sigaren, welke in het vrije verkeer voorhanden zijn.

Onze Minister van Financiën is belast met de uitvoering van dit besluit, dat in het Staatsblad zal worden geplaatst en waarvan afschrift zal worden gezonden aan de Raad van State.

Soestdijk, 24 Mei 1952.

JULIANA.

De Minister van Financiën,

P. LIEFTINCK.

Uitgegeven de zeven en twintigste Mei 1952.

De Minister van Justitie,

H. MULDERIJE.