arbeiders in dienst van het Rijk kan bij algemene maatregel van bestuur een andere regeling gemaakt worden;

c. van de arbeider, die in dienst is van een buitenslands gevestigde onderneming: hij die ter plaatse, waar de werkzaamheden hier te lande worden verricht, met de leiding daarvan belast is.

3. Jndien bij één onderneming of, in het geval van een publiekrechtelijk lichaam, bij één tak van dienst twee of meer personen als werkgever zijn te beschouwen, is ieder hunner voor de nakoming der verplichtingen, bij of krachtens deze wet de werkgever opgelegd, aansprakelijk, en is ieder hunner bevoegd tot het uitoefenen der rechten, bij of krachtens deze wet de werkgever toegekend.

Artikel 10

Deze wet verstaat onder:

a. Onze Minister: Onze Minister, met de uitvoering van deze wet belast;

b. Sociale Verzekeringsraad: de Sociale Verzekeringsraad, bedoeld in Hoofdstuk III van de Organisatiewet Sociale Verzekering.

Artikel 11

Hij, die anderen in zijn dienst heeft, is verplicht om deze, overeenkomstig regels bij algemene maatregel van bestuur te stellen, en behoudens de bij die algemene maatregel te bepalen uitzonderingen, gelegenheid te geven tot het uitoefenen van de hun bij of krachtens deze wet toegekende bevoegdheden en tot het nakomen van de hun bij of krachtens deze wet opgelegde verplichtingen.

Artikel 12

Indien de laatste dag van een bij of ingevolge deze wet vastgestelde termijn valt op Zondag, de Nieuwjaarsdag, de tweede Paasdag, Hemelvaartsdag, de tweede Pinksterdag of op een Kerstdag, wordt de termijn verlengd tot en met de eerste daarop volgende dag, of indien die dag een Zondag, een Kerstdag of de Nieuwjaarsdag zou zijn, tot en met de daarop volgende werkdag. Deze bepaling is niet van toepassing op de termijn van uitkering van geldelijke schadeloosstelling, noch op die van beroep overeenkomstig de derde afdeling.

Artikel 13

Een overeenkomstig deze wet vast te stellen bedrag wordt naar boven afgerond tot een veelvoud van een cent. Voorzover betreft het ziekengeld wordt de afronding toegepast op het per dag verschuldigde bedrag.

Artikel 14

Iedere beslissing wordt degene, die daarvan ingevolge deze wet in beroep kan komen, door degene, die de beslissing nam, desverlangd