5. enige kennis omtrent de machines en apparaten, die gébruikt worden voor de documentfotografie;

6. kennis van de verschillende soorten machines en apparaten, die gebruikt worden in het lichtcopieerbedrijf, alsmede vaardigheid in het onderhouden hiervan.

Artikel 11

1. Het voldoen aan de in het vorige artikel vermelde eisen kan blijken uit het bezit van:

a. hetzij het „Diploma voor Vakbekwaamheid voor de Lichtdrukkerij en Fotocopieerinrichting”, afgegeven door of namens de Vakgroep Lichtdrukkerij of de Nederlandse Vereniging van Lichtdrukkers en Fotocopieerders, mits dit diploma de handtekening draagt van de gecommitteerde van Onze Minister;

b. hetzij een door Onze Minister aan te wijzen diploma, ten aanzien waarvan deze bij de aanwijzing kan bepalen, dat het de handtekening van zijn gecommitteerde moet dragen;

c. hetzij een door Onze Minister ter zake af gegeven verklaring.

2. Van een aanwijzing, als in het vorige lid, onder b, bedoeld, geschiedt mededeling in de Nederlandse Staatscourant.

Artikel 12

Het gedeelte van het in het derde lid van artikel 7 der wet genoemde bedrag, hetwelk ingevolge het bepaalde bij dat lid wordt uitgekeerd, wordt bepaald op de helft.

Artikel 13

Dit besluit kan worden aangehaald als „Vestigingsbesluit Grafische Bedrijven I 1952”.

Artikel 14

Dit besluit treedt in werking met ingang van de tweede dag na die der uitgifte van het Staatsblad, waarin het is geplaatst.

Onze Minister van Economische Zaken is belast met de uitvoering van dit besluit, hetwelk in het Staatsblad zal worden geplaatst en waarvan afschrift zal worden gezonden aan de Raad van State.

Soestdijk, 9 October 1952.

JULIANA.

De Minister van Economische Zaken,

J. ZIJLSTRA.

Uitgegeven de veertiende October 1952.

De Minister van Justitie,

L. A. DONKER.