BIJLAGE 17

§ 1

Aan artikel 38 wordt toegevoegd een vijfde lid, luidende als volgt:

5. Ten aanzien van de leraren, bedoeld in het derde lid, wordt het vierde lid van artikel 17 gelezen als volgt:

„In geval van benoeming tot directeur wordt de salarisanciënniteit door toepassing van het tweede lid zodanig vastgesteld, dat het salaris in het nieuwe ambt volgens de voor dat ambt geldende tabel, bedoeld in bijlage G van dit besluit, wordt gesteld op het naast hoger bedrag van het salaris, waarop in het verlaten ambt op de dag, voorafgaande aan die van de dag van benoeming aanspraak zou bestaan in dezelfde standplaats van het nieuwe ambt.”

§ la

Het tweede lid van artikel 37, hoofdstuk II, bijlage G, wordt gelezen als volgt:

2. Onze Minister kan volgens nader door hem te stellen regelen aan een leraar, die langer dan een maand achtereen is belast geweest met de waarneming van het directoraat, deswege een beloning toekennen, met dien verstande dat de som van het salaris, de beloning en, indien het een als onderdirecteur aangewezen leraar betreft, de verhoging, bedoeld in artikel 4, het maximumsalaris, dat hij als directeur zou genieten, niet mag overschrijden.

§ 1 b

In artikel 42 van hoofdstuk II en in artikel 40 van hoofdstuk III van bijlage G wordt „voor 1 September 1952” gelezen: 1 September 1954.

§2

In hoofdstuk G IX, § 1, wordt opgenomen:

Artikel 3

Het salaris van de hoofddocenten wordt vastgesteld overeenkomstig de bepalingen geldende voor lectoren, werkzaam aan een Rijksuniversiteit of Technische Hogeschool.

De artikelen 3 t/m 15 worden genummerd als 4 t/m 16.

§3

In hoofdstuk G V worden de volgende wijzigingen aangebracht:

Artikel 12 wordt gelezen als volgt:

De hoofden en onderwijzers, die niet in het bezit zijn van tenminste één der in de Algemene bepaling bedoelde bevoegdheden, en, met inachtneming van de in de tabellen G V 1 en G V 2 gemaakte onderscheidingen aanspraak hebben op een maandsalaris, als in die tabellen is aangegeven, ontvangen, indien zij op 1 Januari 1948 de leeftijd van 50 jaar hebben bereikt, in plaats van een maandsalaris volgens de hieronder onder I vermelde tabellen en kolommen een maandsalaris volgens de daarachter onder II gestelde tabellen en kolommen.