STAATSBLAD

VAN HET

KONINKRIJK DER NEDERLANDEN

No. 607

B E S L U I T van 4 December 1952, houdende uitvoering van artikel 2, eerste lid, van de Keuringswet Tuinbouwzaden en -plantgoed met betrekking tot groentegewassen en bloemen. (Aansluitingsbesluit N.A.K.G.)

Wij JULIANA, bij de gratie Gods, Koningin der Nederlanden, Prinses van Oranje-Nassau, enz., enz., enz.

Op de voordracht van Onze Minister van Landbouw, Visserij en Voedselvoorziening van 22 October 1952, No. 9085/52, Afdeling Wetgeving en J uridische Zaken/L;

Gelet op de artikelen 2, eerste lid en 3 van de Keuringswet Tuinbouwzaden en -plantgoed;

De Raad van State gehoord (advies van 18 November 1952, no. 33);

Gezien het nader rapport van Onze voornoemde Minister van 28 November 1952, No. 9366/52, Afdeling Wetgeving en Juridische Zaken/L;

Hebben goedgevonden en verstaan:

Artikel 1

Dit besluit verstaat onder;

1°. „groentegewassen”: andijvie; artisjok; asperge; aubergine; augurk; boon, te weten; pronkboon, spekboon, stamslaboon, stamsnijboon, stokslaboon, stoksnijboon, tuinboon; capucijner en erwt, doch slechts die rassen, welke in hoofdzaak plegen te worden geteeld om vers te worden geoogst, met uitzondering van de rassen Mansholt’s gekruiste extra korte groene erwt, Mansholt’s plukerwt en Unica; haverwortel; kalebas; kardoen; komkommer; kool, te weten: bloemkool, boerenkool, boterkool, brocoli, chinese kool, plukkool, rode kool, savoye kool, snijkool, spruitkool, witte kool, koolrabi; maïs, te weten; pofmaïs en suikermaïs; meloen, te weten; gewone meloen en watermeloen; pastinaak; peper; peterselie, te weten: snijpeterselie en wortelpeterselie; peul; pompoen; postelein, te weten: gewone postelein en winterpostelein; prei; raap en koolraap, doch slechts die rassen, welke voor menselijke consumptie plegen te worden geteeld, zoals van raap de rassen:

Amerikaanse platte witte roodkop (heelbladige), Des vertus Halflange witte, Eivormige witte, Excelsior platte witte roodkop (heel-