bladige), Goudbal ronde gele, Halflange witte broei, Halflange witte kelk; Hilversumse halflange witte. Italiaanse platte witte, Italiaanse platte witte roodkop, Lange witte Franse, Marteau halflange witte roodkop, Münchener platronde witte roodkop, Petrowski platte gele, Platte witte Mei, Platte witte Mei (heelbladige), Platte gele Mei (Herfst), Pomeranian White Globe, Ronde gele heelbladige, Sneeuwbal, Vroege ronde witte roodkop (Purple Top White Globe), Wilhelmsburger platronde gele groenkop,

en van koolraap:

a. de rassen van het geelvlezige rood- of blauwkoptype met klein loof, zoals: Elite gele roodkop, Hollandse roodkop met klein loof, Oud Goud;

b. het ras Friese gele koolraap en de selecties daarvan, zoals Born’s Friese, Friko, Wassenaar’s Friese;

c. de rassen: Brakelse gele koolraap, Gele Appel, Gele Perfektion, Gele Schmalz, Krasnoselskische, Witte Perfektion, Witte Schmalz, Zweedse gele groenkop;

rabarber; radijs; ramenas; schorseneer; selderij, te weten: snijselderij. bleekselderij en knolselderij; sjalot; sla, te weten: bindsla, kropsla, molsla, pluksla, snijsla, veldsla; snijbiet; spinazie, te weten: Engelse winterspinazie, Nieuw Zeelandse spinazie en gewone spinazie; de specerijgewassen, met uitzondering van blauwmaanzaad, gele mosterd, karwij, saffloer en witte klaver; tomaat; tuinkers; ui; witlof; rode wortel, met uitzondering van het ras Robra stoppelwortel; zuchetti en zuring;

2°. „bloemen”: alle kruidachtige gewassen, welke uitsluitend of overwegend voor sierdoeleinden worden geteeld en welke uit zaad plegen te worden vermeerderd, met uitzondering van cyclamen.

Artikel 2

Het bedrijfsmatig:

1 °. telen van zaden van groentegewassen en van plantsjalotten,

2°. verhandelen, uitvoeren en ten uitvoer aanbieden van zaden van groentegewassen en bloemen en van plantsjalotten en plantuitjes;

3°. prepareren van plantuitjes,

dan wel het bedrijfsmatig doen verrichten van een dezer handelingen is slechts toegestaan aan hem, die is aangesloten bij de Stichting „Nederlandse Algemene Keuringsdienst voor Groente- en Bloemzaden”, gevestigd te ’s-Gravenhage.

Artikel 3

Het bepaalde in het vorig artikel is niet van toepassing:

1 °. voor wat betreft het bedrijfsmatig telen van zaden van groentegewassen en van plantsjalotten ten aanzien van hem, die inge-