Artikel 120

Zuidelijk Periodiek Wintervaargebied 1. Het Zuidelijk Periodiek Wintervaargebied is gelegen bezuiden een lijn, getrokken van de Oostkust van Zuid-Amerika langs de parallel van 40° Zuiderbreedte tot 56° Westerlengte, vandaar langs de loxodroom naar een punt gelegen op 34° Zuiderbreedte en 50° Westerlengte, vervolgens langs de parallel van 34° Zuiderbreedte tot de Westkust van Afrika; van de Oostkust van Afrika op 30° Zuiderbreedte langs de loxodroom naar de Westkust van Australië op 35 Zuiderbreedte, vervolgens langs de Zuidkust van Australië tot Kaap Arid, vandaar langs de loxodroom naar Kaap Grim (Tasmanië), vervolgens langs de Noordkust van Tasmanië naar Eddystone Punt. vandaar langs de loxodroom naar de Westkust van Zuideiland (NieuwZeeland) op 170° Oosterlengte, vervolgens langs de West-, Zuid- en Oostkust van Zuideiland tot Kaap Saunders en vandaar langs de loxodroom naar een punt op 33° Zuiderbreedte en 170° Westerlengte, van dit punt langs de parallel van 33° Zuiderbreedte naar de Westkust van Amerika, waarbij Valparaiso, Kaapstad en Durban worden beschouwd op de grenslijn te liggen van het Zuidelijk Periodiek Wintervaargebied en het Zomervaargebied.

2. In dit gebied wordt het wintertijdperk gerekend van 16 April tot en met 15 October.

Artikel 121

Zomervaargebieden De in de artikelen 118, 119 en 120 niet genoemde gebieden vormen de Zomervaargebieden.

Artikel 122

Periodiek Tropische vaargebieden De volgende gebieden worden als Periodiek Tropische vaargebieden beschouwd:

(a) In de Noord-Atlantische Oceaan van 1 November tot en met 15 Juli: een gebied, aan de Noordzijde begrensd door een lijn van Kaap Catoche (Yucatan) naar Kaap San Antonio (Cuba), door de Zuw' Cubaanse kust tot 20° Noorderbreedte en door de parallel van 20 Noorderbreedte tot een punt op 20° Noorderbreedte en 20° Westet' lengte, aan de Westzijde door de kust van Centraal-Amerika, aan 4 Zuidzijde door de Noordkust van Zuid-Amerika en door de parall e van 10° Noorderbreedte en aan de Oostzijde door de meridiaan vaI1 20° Westerlengte;

(b) De Arabische Zee:

(1) Ten Noorden van 24° Noorderbreedte van 1 Augustus tot met 20 Mei. (Karachi wordt beschouwd op de grenslijn te liggen va dit vaargebied en het hieronder bedoelde Periodiek Tropisch vaar gebied (2));