§ 2. Onderzoek van niet-gediplomeerden, aan wie de wacht aan dek of het houden van uitkijk kan worden opgedragen:

( a ) bij eerste keuring; ( b ) bij volgende keuringen vóór voltooiing van het één en veertigste jaar.

Het onderzoek wordt verricht volgens de methoden, welke in § 1 voor de keuring van kapiteins en stuurlieden zijn voorgeschreven en, voor zover niet nader omschreven, volgens methoden, als naar de stand der wetenschap vereist.

De resultaten van het onderzoek worden aangetekend in de daarvoor aangewezen kolommen.

Aan de hand van de aldus verzamelde feiten wordt beoordeeld, of de belanghebbende voldoet aan de in artikel 14 onder II gestelde eisen. Is dit niet het geval, dan wordt hij afgekeurd. Bestaat twijfel ten aanzien van de verschijnselen, van hun betekenis, of van de beoordeling van de feiten, dan verwijst men hem naar een scheidsrechteroogheelkundige.

§ 3. Onderzoek van machinisten, machinist-stokers en niet-gediplomeerden, aan wie de wacht in de machinekamer kan worden opgedragen:

( a ) bij eerste keuring;

(b) bij volgende keuringen vóór voltooiing van het één en veertigste jaar.

Aan de hand van de aldus verzamelde feiten wordt beoordeeld, of belanghebbende voldoet aan de in artikel 14, onder III gestelde eisen. Is dit niet het geval, dan wordt hij afgekeurd. Bestaat twijfel ten aanzien van de verschijnselen, van hun betekenis, of van de beoordeling van de feiten, dan verwijst men hem naar een scheidsrechteroogheelkundige.

§ 4. Onderzoek van kapiteins, stuurlieden en niet-gedipiomeerden, aan wie de wacht aan dek of het houden van uitkijk kan worden opgedragen, bij volgende keuringen na voltooiing van het één en veertigste jaar.