Artikel 14

1. Dieren mogen alleen worden ingescheept na goedkeuring door Inscheping de Inspecteur van de Veeartsenijkundige Dienst voor de te ondernemen reis en na goedkeuring voor export.

2. Gedurende de inscheping is de kapitein verplicht zorg te dragen, dat het aantal en de soort dieren, dat in de stallen wordt gebracht niet het aantal overschrijdt, dat overeenkomstig deze regeling door het Hoofd van de Scheepvaartinspectie voor de verschillende stallen werd bepaald.

3. Bij de inscheping moeten maatregelen worden genomen, dat de dieren niet kunnen uitglijden op loopplanken, loopbruggen, in doorgangen enz. van het schip, waarover en waardoor zij worden geleid.

Artikel 15

Op elk schip, waarmede dieren worden vervoerd, moet een be- Apotheek perkte hoeveelheid medicamenten en hulpmiddelen aan boord zijn, welke voor de te ondernemen reis noodzakelijk kan worden geacht.

Artikel 16

Op elk schip, waarmede dieren worden vervoerd, moet een door J," s 0 "“^ n ^ en het Hoofd van de Scheepvaartinspectie goedgekeurd schietmasker dan vakdieren eQ wel een pistool of revolver met een kaliber van ten minste 7,65 mm met bijbehorende munitie aanwezig zijn. Tevens moet op elk schip, waarmede dieren worden vervoerd, een scherp mes met aanzetstaal aanwezig zijn voor het verrichten van de halssnede.

Artikel 17

Het Hoofd van de Scheepvaartinspectie bepaalt voor elk dieren- Reserve plaatsen transport het aantal stallen, dat beschikbaar moet worden gehouden voor zieke of gekwetste dieren.

Vervoer als deklading

Artikel 18

Bij het vervoer van dieren als deklading gelden de voorschriften Geldende bevoor het vervoer, anders dan als deklading, welke zijn opgenomen pa ingen in de artikelen 3, 4, 5, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 en 17.

Artikel 19

De kapitein van een schip, dat dieren als deklading vervoert, is Bescherming verplicht voor de aanvang van de reis de plaats en het aantal van de van d,cren te vervoeren dieren te bepalen in verband met het jaargetijde, de te bevaren route en de diepgang van het schip.

Artikel 20

Op de plaatsen, waar de dieren in hun stallen worden vervoerd, verlichting moet voor een goede dekverlichting worden zorg gedragen.