STAATSBLAD VAN HET KONINKRIJK DER NEDERLANDEN

BESLUIT van 9 Maart 1953, houdende voorlopige inwerkingstelling van enige wijzigingen en aanvullingen van het tarief van invoerrechten.

Wij JULIANA, bij de gratie Gods, Koningin dbr Nederlanden, Prinses van Oranje-Nassau, enz., enz., enz.

Op de door de Staatssecretaris van Financiën in overleg met Onze Ministers van Buitenlandse Zaken, van Economische Zaken en van Landbouw, Visserij en Voedselvoorziening gedane voordracht van 3 Maart 1953, no. 199, afdeling Invoerrechten;

Overwegende, dat blijkens een op 18 Februari 1953 te ’s-Gravenhage ondertekend protocol tussen de Regeringen van Nederland, België en Luxemburg, in overeenstemming met het voorstel van de Administratieve Raad voor de Douaneregelingen, is overeengekomen, het tarief van invoerrechten, behorende bij de op 5 September 1944 te Londen gesloten douane-overeenkomst, nader aan te vullen en te herzien en die wijzigingen en aanvullingen voor een gedeelte met ingang van 1 April 1953 en voor een ander gedeelte met ingang van 1 Juli 1953 voorlopig toe te passen;

Gelet op artikel 2, eerste lid, van de wet van 1 Augustus 1947, Staatsblad no. H 282;

Hebben goedgevonden en verstaan:

Artikel 1. Het tarief van invoerrechten, hetwelk deel uitmaakt van de bij de wet van 1 Augustus 1947, Staatsblad no. H 282, goedgekeurde Nederlands-Belgisch-Luxemburgse douane-overeenkomst, wordt gewijzigd en aangevuld, zoals in onderstaande lijst is vermeld. De wijzigingen en aanvullingen worden van kracht met ingang van 1 April 1953 met uitzondering van de wijziging ten aanzien van post 702, welke met ingang van 1 Juli 1953 van kracht wordt. De in de lijst opgenomen posten en aantekeningen worden geacht in hun gewijzigde of aangevulde vorm in voormeld tarief te zijn opgenomen.

No. 269 Omschrijving Tarief Aliphatische alcoholen, met uitzondering van ethylalcohol en van glycerine: a. onveranderd....... b. Propyl-, butyl-, amylalcohol en andere éénwaardige alcoholen: 1. onveranderd..... 2. Amylalcohol..... 3. Butyl-, hexyl-, heptyl-, octylen nonylalcohol, ook indien onderling vermengd, met uitzondering van normale primaire octylalcohol bedoeld in onderverdeling b 4 4. normale primaire octylalcohol met een kookpunt van 191° Celsius tot en met 200° Celcius bij normale druk en een hydroxylgetal van 400 tot en met 430 . . . . 5. overige....... c. den e onveranderd . . onveranderd onveranderd 8 t.h. vrij 8 t.h. 8 t.h. onveranderd

No. Omschrijving Tarief 272 Aminen, amiden en andere aliphatische organische verbindingen: a. Hexamethyleentetramine (formine): 1. in tabletvorm..... 20 t.h. 2. overige....... 6 t.h. b. onveranderd....... onveranderd c. Tetraethyllood, ook indien vermengd met niet meer dan 50 gewichtspercenten chloorhoudende of broomhoudende koolwaterstoffen ....... vrij d. andere........ vrij 277 Cellulosederivaten en kunstmatige plastische stoffen uit cellulosederivaten, elders genoemd noch elders onder begrepen (celluloid, celluloseacetaat, viscose, enz.): a. onveranderd....... onveranderd b. in blokken, platen, buizen, staven, onbewerkt; op rollen of in bladen, ook indien effen of mat, doch niet gepolijst: 1. en 2 onveranderd . . . onveranderd 3. Viscose en andere: A. onveranderd .... onveranderd B. Sponsviscose .... C. andere...... 12 t.h. 3 t.h. c. onveranderd....... onveranderd 279 Kunstmatige plastische stoffen uit phenolen, uit ureum, uit phtaalzuur, enz. (kunsthars), ook indien samengesteld met papier of met weefsel, en andere, elders genoemd noch elders onder begrepen: a. onveranderd....... onveranderd b. in blokken, platen, buizen of staven, op rollen of in bladen, ook indien enkel afgeslepen, onbewerkt: 1. onveranderd..... onveranderd 2. van gelaagde plastische stoffen, welke papier of weefsel bevatten..... 8 t.h. 3. andere...... 3 t.h. c. onveranderd....... onveranderd 319 Parfumerieën en cosmetische artikelen, preparaten voor het neutraliseren van geuren: a en b onveranderd..... onveranderd