ermee rekening te willen houden, dat eventuele aanmeldingen voor de vrijwillige A.A.W.-verzekering, ingediend na 1 oktober 1977, eveneens in behandeling waren te nemen.

Dit verzoek was ingegeven door de omstandigheid, dat de Minister van Buitenlandse Zaken eerst op 13 juli 1977 dooreen circulaire, met als bijlage een vouwblad, de Nederlandse vertegenwoordigingen in de ontwikkelingslanden van de vrijwillige A.A.W.-verzekering in kennis had kunnen stellen en als gevolg daarvan, mede gelet op de veelal trage postverbindingen in een groot aantal van bedoelde landen, vreesde, dat de aanmeldingen van eventuele belanghebbenden niet tijdig te bestemder plekke zouden arriveren.

Naar aanleiding hiervan en mede gelet op het feit, dat het de bedrijfsverenigingen zonder nadere voorzieningen niet mogelijk is om van de in artikel 13 genoemde datum van 1 oktober 1977 in het voordeel van de belanghebbenden af te wijken, wordt in artikel I, onder B, van dit besluit voorgesteld de in artikel 13, tweede lid, genoemde datum van 1 oktober 1977 te wijzigen in 1 augustus 1978.

Laatstgenoemde datum is gekozen, omdat deze ligt één jaar na verzending van de hierboven reeds aangehaalde circulaire van de Minister van Buitenlandse Zaken aan de Nederlandse vertegenwoordigingen in ontwikkelingslanden. Deze termijn komt overeen met de aanvankelijk in artikel 13 opgenomen aanmeldingstermijn van één jaar na de inwerkingtreding van de A.A.W. per 1 oktober 1976.

Hoewel de S.V.R. zich in zijn eerdergenoemd advies van 27 januari 1978 niet expliciet over deze wijziging heeft uitgesproken, kan worden opgemerkt, dat de Raad impliciet daartoe wel heeft geadviseerd. In de eerste alinea van dat advies deelt de S.V.R. namelijk mee te kunnen instemmen met de tekst van de concept-beschikking ex artikel 86a van de W.A.O., zoals deze met de nadere brief van mijn ambtsvoorganger van 14 november 1977 is herzien. In deze brief werd het oordeel van de S.V.R. gevraagd over het voornemen om zowel de datum, genoemd in artikel 13, tweede lid, van het Besluit vrijwillige premiebetaling Algemene Arbeidsongeschiktheidswet als die in de tekst van artikel 14 van de concept-beschikking ex artikel 86a van de W.A.O. te wijzigen in 1 augustus 1978.

Voor de goede orde wil ik er nog op wijzen, dat de S.V.R. bij circulaire van 23 januari 1978, nr. 628, de bedrijfsverenigingen reeds van het voornemen tot laatstbedoelde wijziging in kennis heeft gesteld en daarbij heeft verzocht om, vooruitlopend op de totstandkoming van deze wijziging, in voorkomende gevallen daarmee rekening te houden.

De Staatssecretaris van Sociale Zaken,

L. de Graaf