«Artikel 13bis

1. De aanduiding gecondenseerde gedeeltelijk afgeroomde melk met suiker mag uitsluitend en moet worden gebezigd voor 1°. de waar die is verkregen door concentratie van gestandaardiseerde melk met saccharose (halfwitte suiker, witte suiker of geraffineerde suiker) en waarvan het vetgehalte ten minste 4,0% en ten hoogste 4,5% bedraagt, het gehalte aan watervrije melkbestanddelen ten minste 28,0% bedraagt en waarvan de hoeveelheid toegevoegde primaire vaste melkprodukten in het eindprodukt niet meer bedraagt dan 25% van het totale gehalte aan van melk afkomstige droge stof, een en ander voorzover kennelijk bestemd voor aflevering aan particulieren; 2°. de waar die is verkregen door concentratie van gestandaardiseerde melk met saccharose (halfwitte suiker, witte suiker of geraffineerde suiker) en waarvan het vetgehalte meer dan 1%, doch minder dan 8% bedraagt, het totaal gehalte aan watervrije melkbestanddelen meer dan 24,0% bedraagt en waarvan de hoeveelheid toegevoegde primaire vaste melkprodukten in het eindprodukt niet meer bedraagt dan 25% van het totale gehalte aan van melk afkomstige droge stof, een en ander voor zover kennelijk niet bestemd voor aflevering aan particulieren. 2. De in het eerste lid bedoelde waar moet voldoen aan de eisen genoemd in artikel 12, tweede en vijfde lid. 3. Ten aanzien van de in het eerste lid bedoelde waar is artikel 9, derde lid, van overeenkomstige toepassing. 4. Ten aanzien van de in het eerste lid, onder 1°, bedoelde waar, is artikel 12, vierde lid, van overeenkomstige toepassing.».

K

In de artikelen 23 en 24 wordt telkens in het eerste lid na de zinsnede «een groot aantal levende micro-organismen van yoghurtcultuur,» ingevoegd: «waarvan ten minste tien miljoen staafvormige per ml,».

L

Artikel 25 wordt als volgt gewijzigd:

In het eerste lid wordt na de zinsnede «een groot aantal levende micro-organismen van yoghurtcultuur» ingevoegd: «waarvan ten minste tien miljoen staafvormige per ml».

In het tweede lid, onder b, wordt de zinsnede na het woord «bestanddelen» gelezen: «mogen niet aanwezig zijn met uitzondering van caseïnaten.».

Het gestelde onder c vervalt.

Het derde lid wordt gelezen:

«3. Voor de in het eerste lid bedoelde waar moet, indien caseïnaten zijn toegevoegd, een aanduiding worden gebezigd, aangevende dat caseïnaten zijn toegevoegd en welk percentage van deze stoffen is toegevoegd, bijvoorbeeld: «toegevoegd 1,5% caseïnaat».».

M

Artikel 26 wordt als volgt gewijzigd:

In het eerste lid wordt na de zinsnede «een groot aantal levende micro-organismen van yoghurtcultuur» ingevoegd: «waarvan ten minste tien miljoen staafvormige per ml,».

In het tweede lid vervalt «en c».