2°. indien naar het oordeel van het openbaar ministerie vaststaat dat het rechtsmiddel na het verstrijken van de daarvoor gestelde termijn is aangewend, tenzij op verzoek van degene die het middel aanwendde, en na zijn verhoor, indien hij dit bij het verzoek heeft gevraagd, de voorzitter van het gerechtshof of de rechtbank of, betreft het een vonnis van de kantonrechter, deze anders bepaalt.

L

Artikel 566 wordt als volgt gewijzigd:

1. Het derde lid wordt gelezen: In geval van tenuitvoerlegging van een vrijheidsstraf, opgelegd bij een mondeling vonnis, geschiedt de in het eerste lid van dit artikel bedoelde opneming op vertoon van: a. hetzij het proces-verbaal der terechtzitting, dan wel een afschrift daarvan of uittreksel daaruit; b. hetzij het aan het dubbel van de dagvaarding of de oproeping gehechte stuk, dan wel een afschrift daarvan, houdende aantekening van het mondelinge vonnis; c. hetzij de last tot tenuitvoerlegging van het openbaar ministerie, dan wel een afschrift daarvan. 2. Het vierde lid wordt gelezen: In het geval, bedoeld in het vorige lid, onder c, doet de ambtenaar die de last heeft gegeven, hetzij het proces-verbaal van de terechtzitting, dan wel een afschrift daarvan of uittreksel daaruit, hetzij het aan het dubbel van de dagvaarding of oproeping gehechte stuk, dan wel een afschrift daarvan, houdende aantekening van het mondelinge vonnis, ten spoedigste toekomen aan het hoofd van het gesticht.

M

Aan artikel 570 wordt een vijfde lid toegevoegd, luidende: Bij de tenuitvoerlegging van de straf van arrest vindt de invrijheidstelling plaats op de laatste dag van de straftijd.

N

Na artikel 570 wordt een nieuw artikel 570a ingevoegd, luidende: Indien de veroordeelde meer dan een straf achtereenvolgens moet ondergaan, worden zij voor de toepassing van artikel 570, eerste lid, aanhef en onder a, b of c, als één straf aangemerkt.

ARTIKEL III

De Wet op de rechterlijke organisatie 2 wordt als volgt gewijzigd:

A

In artikel 44, derde lid, wordt telkens in plaats van «f 200» gelezen f 600.

In artikel 56, vijfde lid, wordt telkens in plaats van «f 500» gelezen: f 1.500.