Staatsblad van het Koninkrijk der Nederlanden

Jaargang 1978

Besluit van 21 december 1978 tot uitvoering van artikel 17, tweede lid, van de Wet toezicht kredietwezen met betrekking tot het toezicht op spaarbanken

Wij Juliana, bij de gratie Gods, Koningin der Nederlanden, Prinses van Oranje-Nassau, enz., enz., enz.

Op de voordracht van Onze Minister van Financiën, Generale Thesaurie, Directie Binnenlands Geldwezen, van 20 december 1978, nr. 378-17424;

Gelet op artikel 17, tweede lid, van de Wet toezicht kredietwezen (Stb. 1978,255);

Gezien de adviezen van De Nederlandsche Bank N.V. en van de Nederlandse Spaarbankbond;

Hebben goedgevonden en verstaan;

Artikel 1

Het toezicht op de spaarbanken, ingeschreven in Afdeling IV van het register, bedoeld in artikel 12, eerste lid, van de Wet toezicht kredietwezen, voor zover dat toezicht strekt in het belang van de solvabiliteit en de liquiditeit van deze kredietinstellingen en is omschreven in de artikelen 11, eerste lid, 18 en 19, eerste en tweede lid, van die wet, wordt uitgeoefend door de Nederlandse Spaarbankbond.

Artikel 2

De Nederlandse Spaarbankbond verkrijgt ten opzichte van de kredietinstellingen, waarop zij krachtens artikel 1 toezicht uitoefent, de in de artikelen 11, eerste lid, 18 en 19, eerste en tweede lid, van de Wet toezicht kredietwezen aan De Nederlandsche Bank N.V. toegekende bevoegdheden.

Artikel 3

Dit besluit treedt in werking op het tijdstip, waarop de Wet toezicht kredietwezen in werking treedt.

Onze Minister van Financiën is belast met de uitvoering van dit besluit, dat in het Staatsblad zal worden geplaatst.

Soestdijk, 21 december 1978

Juliana

De Minister van Financiën, F. H. J. J. Andriessen

Uitgegeven de achtentwintigste december 1978

De Minister van Justitie a.i., Van Agt