Staatsblad van het Koninkrijk der Nederlanden

Jaargang 1978

Besluit van 21 november 1978, houdende vaststelling van een algemene maatregel van bestuur als bedoeld in artikel 13, eerste lid, van de Ziekenfondswet (Stb. 1964, 392) (Besluit controle-taak ziekenfondsen)

Wij Juliana, bij de gratie Gods, Koningin der Nederlanden, Prinses van Oranje-Nassau, enz., enz., enz.

Op de voordracht van de Staatssecretaris van Volksgezondheid en Milieuhygiëne van 31 augustus 1978, DG Vgz/VKG/JAZ no. 112968;

Gelet op artikel 13, eerste lid, van de Ziekenfondswet (Stb. 1964, 392);

De Raad van State gehoord (advies van 4 oktober 1978, no. 30);

Gezien het nader rapport van de Staatssecretaris van Volksgezondheid en Milieuhygiëne van 13 november 1978, DG Vgz/VKG/JAZ, no. 114974;

Hebben goedgevonden en verstaan:

Artikel 1

De ziekenfondsen oefenen, met inachtneming van het bepaalde bij of krachtens dit besluit, controle uit op:

a. de rechtmatigheid van de inschrijving als verzekerde, van personen die zich als zodanig bij hen aanmelden of zijn aangemeld; b. de rechtmatigheid van de aanspraken welke verzekerden bij hen doen gelden; c. een zowel naar prestatie als naar kosten verantwoorde uitvoering van de overeenkomsten, bedoeld in artikel 44 van de Ziekenfondswet.

Artikel 2

1. Ter uitvoering van het bepaalde in artikel 1 dienen de ziekenfondsen zich te voorzien van de gegevens welke voor een doeltreffende controle nodig zijn, rekening houdend met de bescherming van de persoonlijke levenssfeer en met het medisch beroepsgeheim. 2. Indien en voor zover een ziekenfonds de uitoefening van controle opdraagt of overdraagt aan een instelling, bedoeld in artikel 39, tweede lid, van de Ziekenfondswet, is, ten aanzien van de uitvoering van die controle het in het eerste lid met betrekking tot de bescherming van de persoonlijke levenssfeer en het medisch beroepsgeheim bepaalde van toepassing op deze instelling.

Artikel 3

De ziekenfondsen dragen zorg voor voldoende deskundigheid ter uitvoering van de in artikel 1 aan hen opgedragen controle.