2. Gedeputeerde staten stellen een voorontwerp van plan op, waarin de behoefte aan de in de aanwijzing aangegeven ziekenhuisvoorzieningen in het aangegeven gebied is neergelegd, en omschreven wordt welke aanvullingen of veranderingen in het reeds aanwezige bestel naar hun oordeel nodig zijn om op een doelmatige wijze in die behoefte te voorzien. Indien een plan voor ziekenhuisvoorzieningen betrekking zal hebben op een gebied dat tot meer provinciën behoort, stellen gedeputeerde staten van de betrokken provinciën een gezamenlijk voorontwerp van plan op. Voor zover naar het oordeel van gedeputeerde staten de behoefte aan ziekenhuisvoorzieningen in hun provincie samenhangt met de behoefte in een andere provincie, plegen zij omtrent de inhoud van het te ontwerpen plan overleg met gedeputeerde staten van de laatstbedoelde provincie. 4. Een door gedeputeerde staten opgesteld voorontwerp van plan ligt gedurende dertig dagen ter provinciale griffie voor belanghebbenden ter inzage. Alvorens het ontworpen plan ter inzage te leggen geven gedeputeerde staten daarvan kennis in de Staatscourant en in een of meer in het betrokken gebied verspreide dag- of nieuwsbladen. De kennisgeving houdt mededeling in van de bevoegdheid tot het indienen van bezwaren, en van de mogelijkheid hierover te worden gehoord. 5. Binnen twee maanden na de in het vierde lid bedoelde kennisgeving kunnen belanghebbenden bezwaren tegen het voorontwerp van plan voor ziekenhuisvoorzieningen schriftelijk inbrengen bij provinciale staten; zij worden in de gelegenheid gesteld nader hierover te worden gehoord. 6. Provinciale staten stellen het ontwerp-plan vast. 7. Gedeputeerde staten zenden aan Onze Minister en het College het ontworpen plan voor ziekenhuisvoorzieningen toe, vergezeld van de hiertegen ingediende bezwaren, een verslag van de hoorzitting en de inzichten uit de vergadering van provinciale staten hieromtrent. 8. Het College brengt aan Onze Minister op diens verzoek binnen een door deze vastte stellen termijn omtrent het ontworpen plan voor ziekenhuisvoorzieningen advies uit.

Artikel 5

1. Onze Minister stelt het betrokken plan voor ziekenhuisvoorzieningen vast. Voor zover dit betrekking heeft op academische ziekenhuizen of militaire ziekenhuizen, stelt Onze Minister het plan vast in overeenstemming met Onze Minister van Onderwijs en Wetenschappen onderscheidenlijk van Defensie; voor zover dit betrekking heeft op inrichtingen waar uitsluitend of overwegend patiënten worden opgenomen onder verantwoordelijkheid van Onze Minister van Justitie in het kader van de uitvoering van een rechterlijke uitspraak, in overeenstemming met Onze Minister van Justitie. 2. Een plan voor ziekenhuisvoorzieningen wordt bekend gemaakt in de Staatscourant en in een of meer in het in de aanwijzing aangegeven gebied verspreide dag- of nieuwsbladen. Voorzover van de ontwerpen der provinciale staten dan wel van het advies van het College wordt afgeweken, worden tevens de gronden waarop de afwijking berust, bekend gemaakt. 3. Van een besluit houdende vaststelling van een plan voor ziekenhuisvoorzieningen kunnen, behoudens voor zover dit betrekking heeft op academische ziekenhuizen en militaire ziekenhuizen, belanghebbenden die bezwaar hebben tegen wijzigingen welke bij de vaststelling van dit plan zijn aangebracht ten opzichte van het ontwerp van een provincie, binnen dertig dagen na de dag van bekendmaking in de Staatscourant bij Ons in beroep komen. 4. Een plan voor ziekenhuisvoorzieningen wordt, behoudens in bijzondere omstandigheden, niet herzien binnen twee jaar na de vaststelling. Op de herziening zijn de regelen met betrekking tot de totstandkoming en het beroep van overeenkomstige toepassing.