Staatsblad van het Koninkrijk der Nederlanden

Jaargang 1979

Besluit van 12 januari 1979 tot vaststelling van voorschriften ter uitvoering van de Wet Europese verkiezingen (Besluit Europese verkiezingen)

Wij Juliana, bij de gratie Gods, Koningin der Nederlanden, Prinses van Oranje-Nassau, enz., enz., enz.

Op de voordracht van Onze Minister van Binnenlandse Zaken van 17 november 1978, nr. B78/U3462, Directie Binnenlands Bestuur, Afdeling Wetgeving en Bestuurszaken, gedaan mede namens de Staatssecretaris van Buitenlandse Zaken;

Gelet op de Wet Europese verkiezingen;

De Raad van State gehoord (advies van 20 december 1978, nr. 4);

Gezien het nader rapport van Onze voornoemde Minister van 8 januari 1979, nr. B 78/3915, Directie Binnenlands Bestuur, Afdeling Wetgeving en Bestuurszaken;

Hebben goedgevonden en verstaan:

Artikel 1

Ten aanzien van de verkiezing van de leden van het Europese Parlement zijn, voor zover dit besluit niet anders bepaalt, de bij de afdelingen II en IV van het Kiesbesluit gestelde bepalingen inzake de verkiezing van de leden van de Tweede Kamer, alsmede de bij die afdelingen behorende modellen, van overeenkomstige toepassing.

Artikel 2

1. Voor het verzoek, bedoeld in artikel 6, eerste en tweede lid, en voor de verklaring, bedoeld in artikel 7, eerste lid, van de Wet Europese verkiezingen, wordt vastgesteld het bij dit besluit behorende model EV-6. 2. De formulieren voor het verzoek en voor de verklaring worden kosteloos verkrijgbaar gesteld gedurende zes maanden vóór de dag der kandidaatstelling bij de diplomatieke en consulaire vertegenwoordigingen van het Rijk in de andere lid-staten van de Europese Gemeenschap en, voorzover het de personen betreft, bedoeld in artikel 3, onder b, van de Wet Europese verkiezingen, bij de departementen, waaronder de werkzaamheden van betrokkenen ressorteren. 3. Onze Minister van Buitenlandse Zaken draagt zorg voor een tijdige toezending van de in het tweede lid bedoelde formulieren aan de diplomatieke en consulaire vertegenwoordigingen.