trooi, met vermelding van de datum waarop dit geschiedde, en van beslissingen van het Europees Octrooibureau ter zake van een oppositie. Hij maakt daarvan melding in het in het vorige lid bedoelde blad. Artikel 290. De houder van een Europees octrooi, die niet in Nederland woont, is verplicht hier te lande domicilie te kiezen en daarvan schriftelijk mededeling te doen aan de Octrooiraad, welke keuze van kracht blijft, behoudens schriftelijk ter kennis van de Octrooiraad te brengen wijziging van het gekozen domicilie. Indien ten tijde van de in artikel 29N, eerste lid, bedoelde aantekening in het openbare register niet aan de hiervoren omschreven verplichting is voldaan, geeft de Octrooiraad hiervan binnen veertien dagen bij aangetekend schrijven kennis aan de octrooihouder onder vermelding van de datum waarop deze aantekening is gedaan. Het octrooi vervalt indien na verloop van drie maanden na deze datum niet alsnog aan de in de eerste volzin omschreven verplichting is voldaan. De Octrooiraad doet van dit verval aantekening in het eerder bedoelde register en maakt daarvan melding in het in artikel 25, eerste lid, bedoelde blad. Artikel 29P. 1. Degene aan wie een Europees octrooi is verleend moet binnen een bij algemene maatregel van bestuur te bepalen termijn aan de Octrooiraad een vertaling in het Nederlands van de tekst van het octrooischrift doen toekomen. Tevens dient een bedrag te worden betaald, waarvan de hoegrootheid en de termijn, waarbinnen betaling moet geschieden, bij algemene maatregel van bestuur worden bepaald. De vertaling moet zijn gewaarmerkt door een octrooigemachtigde, die als zodanig is toegelaten op de voet van artikel 18A. De vertaling en de waarmerking daarvan moeten voldoen aan bij algemene maatregel van bestuur te stellen vormvoorschriften. 2. Indien bij ontvangst binnen de in het eerste lid bedoelde termijn naar het oordeel van de Octrooiraad niet is voldaan aan de in de laatste volzin van dat lid bedoelde vormvoorschriften, geeft hij hiervan onverwijld kennis aan de octrooihouder onder opgave van de voorschriften waaraan niet is voldaan en van de termijn waarbinnen de geconstateerde gebreken kunnen worden opgeheven. 3. Onverwijld na ontvangst in behoorlijke vorm van de vertaling doet de Octrooiraad daarvan aantekening in het in artikel 25, eerste lid, bedoelde register, maakt daarvan melding in het in dat lid bedoelde blad en legt de vertaling bij het Bureau voor de industriƫle eigendom ter inzage. 4. Het Europees octrooi wordt geacht van de aanvang af niet de in artikel 29M bedoelde rechtsgevolgen te hebben gehad, indien: a. binnen de in het eerste lid bedoelde termijnen de vertaling niet door de Octrooiraad is ontvangen onderscheidenlijk het krachtens dat lid verschuldigde bedrag niet is betaald, of b. binnen de in het tweede lid bedoelde termijn niet alsnog aan de opgegeven voorschriften is voldaan. 5. Indien het Europees octrooi ingevolge het vierde lid wordt geacht van de aanvang af niet de in artikel 29M bedoelde rechtsgevolgen te hebben gehad, doet de Octrooiraad onverwijld daarvan aantekening in het in het derde lid bedoelde register en maakt daarvan melding in het in dat lid bedoelde blad. 6. De vorige leden vinden overeenkomstige toepassing, indien in het Europees octrooi tijdens de oppositieprocedure wijziging is gekomen. 7. De octrooihouder kan te allen tijde de Octrooiraad een verbeterde vertaling doen toekomen onder betaling van een bedrag, waarvan de hoegrootheid bij algemene maatregel van bestuur wordt bepaald. Het eerste lid, derde en vierde volzin, het tweede en het derde lid vinden overeenkomstige toepassing.